Καναρινι κοκκινο γινεται σιγα σιγα ασπροκιτρινο

Συζήτηση με θέμα Καναρινι κοκκινο γινεται σιγα σιγα ασπροκιτρινο, που ξεκίνησε από Γιάννης ο Καναρινάς, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 23 Ιαν 2015.

1. Εχω ενα καναρινι κοκκινο χανει λιγο σιγα σιγα το χρωμα του και γινεται ασπροκιτρινο και του βαζω καρροτινι αλλα δεν βλεπω αποτελεσματα τι μπορω να κανω μηπως αλλαξει και γινει τελειως κοκκινο ετσι οπως το χα

2. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Πόσο καιρό το έχεις ?

3. το πηρα τον μαιο και τωρα εχει χασει το χρωμα του

4. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Και να υποθέσω πως πτερόρια πέρασε σε σένα ?

5. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Ας περιμένουμε να μπουν οι μπογιατζήδες του Φόρουμ να βοηθήσουν.

6. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Κατα την διάρκεια της πτερόρροιας Γιάννη , του χορήγησες χρωστική ;

7. οχι τωρα μπορω να του χορηγησω

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Γιάννη όταν θα ρωτάς κάτι θα βάζεις και ερωτηματικό για να διευκολύνεις τον διάλογο και τη συζήτηση μας εδώ! :)
    Η χρωστική νομίζω πως χορηγείται μόνο στην πτεροροια. Αν δεν την δώσεις την περίοδο που πρέπει δεν κάνει τίποτα στο χρώμα, παρά μόνο επιβαρύνει το συκώτι των πουλιών!

9. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

Oχι .Κατα την αλλαγή πτερώματος και ΜΟΝΟΝ , χρειάζεται χορήγηση χρωστικής για να διατηρηθεί το χρώμα .

10. οκ απο την αλλη φορα θα του χορηγησω αλλα πως λεγεται και το πετ σοπ μου πε να του βαζω παντα καροττινι

11. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Έχει αρκετά σκευάσματα για μικρές ποσότητες. Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό, αυτό και αυτό.
    Μπορείς να τα βρεις σε όλα τα pet shop.... όπως και άλλα που ξέχασα.

12. και το χρησιμοποιεις μονο στην πτεροροια?

13. diager

diager PB New Member

και φυσικά τροφή χωρίς ρούπσεν!

14. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Αν προσφέρεις όσα χρειάζονται όταν με την πτερόρροια αλλάξουν τα φτερά θα έρθει το επιθυμητό χρώμα στο καναρίνι σου...

15. Γεια σας παιδια να ρωτησω κατι πως μπορω να ξανακανω το καναρινι μου κοκκινο οπως παλια??? (μου ειχατε πει αλλα δεν θυμαμαι:thumbsdown:)

16. alicedros

alicedros PB Supporter

Μοιραστείτε

Φόρτωση...