Καναρινια και ζευγαρωστρα

Συζήτηση με θέμα Καναρινια και ζευγαρωστρα, που ξεκίνησε από Alexandros K, στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 20 Νοε 2015.

1. Alexandros K

Alexandros K Banned NFB

Καλησπερα σας. Ο γαμπρος του πατερα μου αποφασισε να μας δωσει ενα ζευγαρι καναρινια. Αυτο που με απασχολει ειναι εαν τα βαλω σε ζευγαρωστρα με χωρισμα που να μην βλεπονται ο αρσενικος θα κελαηδαει οπως θα ητανε μονος του(ενοω θα κελαηδαει οσο θα τραγουδαγε και σε μεμονομενο κλουβι χωρις να βλεπει αλλα πουλια);

2. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Ναι μια χαρα θ κελαηδα. Το θεμα ειναι μη σου πυρωσουν και μονο που θα νιωθει ο ενας τον αλλο κοντα.

3. Alexandros K

Alexandros K Banned NFB

Θα ειναι χωρισμα φτιαγμενο απο μελαμινι. Εγω θα τα εχω εξω στο μπαλκονι δεν πιστευω να πηρωσουνε. Αν και ο καιρος ειναι καλος εκτος απο τον ημερισιο φωτισμο. Θα ειναι προφυλαγμενα απο ρευματα αερα και απο αρπακτικα.

4. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Θα ακουει ο ενας τον αλλο. Μπορεις να το δοκιμασεις αν δεν εχεις αλλο χωρο φυσικα. Ελπιζω να μην εχεις θεμα!

5. Alexandros K

Alexandros K Banned NFB

Οκ σε ευχαριστω πολυ.

6. alicedros

alicedros PB Supporter

Αλέξανδρε έγραψα και στο άλλο θέμα.. προτείνω να πάρεις άλλη μια ζευγαρώστρα (15 ευρώ έχουν) και να τα έχεις σε ξεχωριστά κλουβία για τους λόγους που ανέφερε η Μύρα και για να είναι και πιο άνετα και να πετάνε! Και να είσαι σίγουρος η ζευγαρώστρα η 2η που θα πάρεις θα σου χρειαστεί ως κλουβί για τους απογόνους την άνοιξη! Σκέψου το!! ;)

7. Alexandros K

Alexandros K Banned NFB

Εγω σκεφτηκα να βαλω τον αρσενικο σε μικρο κλουβι πανω απο την θυλικια και την θυλικια στην κλουβα.

8. kostasb

kostasb PB New Member

Αλεξανδρε καλο θα ηταν να εχεις την προσοχη σου αυξημενη στο θεμα της μελαμινης γιατι γινεται ευκολα χωρος να φωλιασουν ψειρες.Προσεξε να ειναι καλα μονωμενες οι γωνιες και να μην εχει φθορες.Επισης αν ειναι βαμμενη πρεπει να γνωριζεις οτι αν το χρωμα της δεν ειναι βιολογικο δημιουργει τοξικο περιβαλλον διαβιωσης με οτι αυτο συνεπαγεται.

9. alicedros

alicedros PB Supporter

Αυτό σου είπα κι γω να κάνεις! :thumbsup:

10. Alexandros K

Alexandros K Banned NFB

Εξεφρασα λαθος το μελαμινη ενοο φιλο αλουμινιο αλλα τελικα αλλαξαν τα σχεδια. Οπως θα δειτε παραπανω.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...