Καναρα μαδά τον αρσενικό

Συζήτηση με θέμα Καναρα μαδά τον αρσενικό, που ξεκίνησε από kwstascook, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 8 Ιαν 2009.

1. kwstascook

kwstascook PB New Member

Σήμερα έβαλα τα πουλιά μαζί και σε ένα ζευγάρι η θηλυκό άρχισε να τράβα τα φτερά από τον αρσενικό και να τα βάζει στη φωλιά οπότε της έβαλα τρίχα και σταμάτησε να βγάζει τα πούπουλα γιατί το έκανε αυτό από το πρώτο λεπτό που τα έβαλα μαζί :mad:

2. muthos

muthos PB New Member

γιατι ηθελε να κανει φολια και δεν ειχε υλικο στον διαθεση της οποτε πηρε τα πουπουλα απο τον αρσενικο

3. kwstascook

kwstascook PB New Member

το θεμα ειναι οτι φωλια κανει ο αρσενικοσ την πηδ... για νε ειναι ετοιμη να κανει γεματα αυγα???

4. 8520

8520 PB New Member

αυτό δεν το ξέρουμε . εσύ το είδες να το κάνει??? την ταΐζει??
    αν την ταΐζει τότε μαλών θα την κάνει την δουλειά, αλλά τπτ δεν ειναι σίγουρο μέχρι την πρώτη οοσκόπηση .

5. kwstascook

kwstascook PB New Member

την ταΐζει.πρώτη οοσκόπηση με τρομαζη...

6. 8520

8520 PB New Member

μην σε τρομαζει δεν ειναι τπτ αλλο απο τον ελενχο που κανουμε στα αυγα για να δουμε οτι όλα πανε καλα και ειναι σχετικα ευκολο.

7. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

8. kwstascook

kwstascook PB New Member

Η φωλια ειναι ετοιμη ελπιζω σε κατι καλο...

9. Το κατι καλο ειναι σιγουρο οτι θα βγει και το ξερεις,την εβδομη μερα πιασε με προσοχη ενα ενα τα αυγα και κοιτα τα διπλα σε μια λαμπα τα μαυρα ειναι πιασμενα στα κλουβια φαινεται ο κροκος.Την καλημερα μου στο φιλο μου

10. kwstascook

kwstascook PB New Member

χαχα θεοδωρε παντα μου αρεσε η σιγουρια σου και με ανεβαζε η φωλια ειναι ετροιμη τωρα περιμενουμε τα αυγα αντε με το καλο να τα δοτυμε και μετα απο αυτο αλλο ανχος ...φιλικα κωστας

11. kwstascook

kwstascook PB New Member

θεοδωρε χα χα το αυγο νουμερο 1 εσκασε μυτη ε4λπιζουμε για πολλα ακομη!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...