Καναρα λιγο πριν το θανατο

Συζήτηση με θέμα Καναρα λιγο πριν το θανατο, που ξεκίνησε από τονυ, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 13 Ιουλ 2008.

1. τονυ

τονυ PB New Member

καλησπερα χθες το απογευμα βιωσα μια απο τις πιο δυνατες εμπειριες μου απο τα καναρια μου πηγα στα πουλια οπως καθε μερα και στην κλουβα με τις θυληκιες βλεπω μια σκουφατη στο πατωμα με ανοιχτα τα φτερα την πιανω και βλεπω δυστοκια εκανα οτι ειχα δει σε 1 βιντεο πριν καιρο απο εδω και μετα απο πολυ προσπαθεια και κοπο καταφερα να βγαλω το αυγο η καναρα ηταν σε μαυρο χαλι της εδωσα νερο και την αφησα σε 1 κλουβι μονη πιστευα οτι σημερα θα ηταν ψωφια και ετσι πρωι -πρωι που πηγα παλι πηρα μια μεγαλη χαρουμενη εκπληξη ηταν ΖΩΝΤΑΝΗ!και οχι μονο αλλα και παρα πολυ ζωηρη στο πανω πανω κλαδι καθοτανε

2. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

μπραβο φιλε τονυ που καταφερες να αντιμετωισεις μια τοσο δυσκολη κατασταση και εσωσες το πουλακι σου!

3. τονυ

τονυ PB New Member

φετος εχασα 4 θυληκα απο δυστοκια παρολο που παρεχω αμμο σουπιοκοκκαλο και ασβεστιο στο νερο η στην αυγοτροφη κατα διαστηματα

4. gpontikakos

gpontikakos PB New Member

Αντώνη μπράβω σου για την παρέμβαση και για το έσιο τέλος!
    Αυτό που είχα διαβάσει κάπου σχετικά με την πρόσληψη ασβεστίου είναι οτι είναι απαραίτητη και η βιταμήνη Ε, την οποία δημιουργούν τα πουλιά απο τις ακτίνες UVA & UVB. Δεν τα θυμάμαι και πολύ καλά, οπότε αν θές κάνε ένα κόπο και ρίξε μια ματιά σε παρόμοια θέματα του φόρουμ, μήπως βρεις κάτι που σε βοηθήσει να μην ξαναέχεις παρόμοια προβλήματα!

5. Kostas21

Kostas21 PB Member

Μπραβο σου Αντωνη που εσωσες το πουλακι σου!

6. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Όταν είδα το θέμα ανησύχησα πολύ, αλλά διαβάζοντάς το ένιωσα πολύ χαρούμενη που τα έβγαλες πέρα σε μια τόσο κρίσιμη στιγμή. Να' σαι καλά!

7. Katerina

Katerina PB Member

Μπραβο σου γιατρε μου!καμια φορα χρειαζεται ν απαθουμε για να μαθουμε!

8. pasx79

pasx79 PB New Member

Μπραβο σου Αντωνη!

9. larys

larys PB Member

Συνγχαρητήρια Αντώνη και συνγχαρητήρια στο PetBirds για την τεράστια βοήθεια που μας παρέχη.

10. υδροχοος 14-02

υδροχοος 14-02 PB New Member

Μπραβο που το γλυτωσες εγω φιλε μου δεν ειχα την ιδια τυχη

11. Frania

Frania PB Member

ΜΠΡΑΒΟ σου αν και τρομαξα να ανοιξω το θεμα γιατι ηξερα τι με περιμενε με ξαφνιασες πολυ ευχαριστα!Ισως ομως να το διαβαζαν περισσοτεροι φιλοι αν ο τιτλος ηταν διαφορετικος..Με λιγα λογια πολλοι θα αποφυγουν να το ανοιξουν και θα χασουν την ευκαιρια να σκεφτουν ,να τολμησουν.. αχρειαστη ναναι βεβαια η εμπειρια σου ...αλλα να που τα καταφερες!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...