Καναρίνι Μπαλάκι του τένις

Συζήτηση με θέμα Καναρίνι Μπαλάκι του τένις, που ξεκίνησε από vabar, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 18 Ιουν 2008.

1. vabar

vabar PB New Member

Καλημέρα,

Παρατήρησα ότι το καναρίνι μου γίνεται κάποιες στιγμές σαν ένα κίτρινο μπαλάκι του τένις για κάποια δευτερόλεπτα, δηλαδή φουσκώνει αρκετά... Μήπως το κάνει για να ξεμουδιάσει ή για να καθαρίσει τα φτερά του?
    Πάντος είναι αστείο...

2. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

μετα τιναζεται???

3. endurasKE-30

endurasKE-30 PB New Member

Και εμενα φουσκωνουν και μετα τιναζονται.
    Εχει πολυ πλακα οταν το κανουν αυτο...

4. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

αν τιναζονται δεν εχουν κανενα προβλημα. μην ανησυχεις!

5. lancashire

lancashire PB New Member

εννοεις εαν κανει γκελ? :D

για να σοβαρομιλησω τωρα το ανησυχιτικο θα ηταν να ειναι μονιμα φουσκομενο που ειναι σημαδι ασθενειας

ΜΦΧ
    Πανος

6. lizard

lizard PB Member Article Writer

και εγω θα συμφωνησω οτι δεν υπαρχει προβλημα και ειναι κατι το φυσιολογικο αλλα εχει πολυ πλακα οταν το κρατας στα χερια σου το καναρινι και τιναζετε, τρεμει ολοκληρο ειναι πολυ αστειο.Ενα μικρο κοινο καναρινακι το εμαθα και καθετε στα χερια μου και τιναζετε καθαριζετε και δεν το ενοχλει η παρουσια μου θα ανεβασω και φωτο.

7. Kostas21

Kostas21 PB Member

Εχει οντως πολυ πλακα οταν το κανουν αυτο και τα ιδια δειχνουν να το απολαμβανουν.

8. aggel

aggel PB New Member

Οντως οταν το κανουν ειναι πολυ ομορφο ειδιεκοτερα οταν το κανει το Lovebird μου ειναι αξιολατρευτο!

9. vabar

vabar PB New Member

ναί... μετά τινάζεται...
    Φουσκώνει για περίπου 1-2 δευτερόλεπτα & μετά τινάζεται!
    Έχει πλάκα...

Ευχαριστώ,

Βασίλης

10. kimi

kimi PB New Member

Εμενα εστι κανει ο αρσενικος. Φουσκωνει κ παταγονται σαν ελατηριο οι τριχουλες απο το κεφαλακι του. Εχει πολλη πλακα.

11. Pigaki

Pigaki PB New Member

Oπωσδηποτε να ανεβασεις

Μοιραστείτε

Φόρτωση...