Κανάρα με εξόγκωμα μεταξύ ματιού και ράμφους

Συζήτηση με θέμα Κανάρα με εξόγκωμα μεταξύ ματιού και ράμφους, που ξεκίνησε από George bird, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 16 Ιαν 2016.

1. George bird

George bird PB New Member

Καλημέρα!! Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με ένα θηλυκό καναρινι Timbrado.Εδω και μία εβδομάδα περίπου έχει βγάλει αυτό το εξογκομα ανάμεσα στο ράμφος και το μάτι.Απο χθες έχει αρχίσει να πρηζεται και το μάτι του. Η διατροφή του αποτελείται από μείγμα σπορων λαχανικά φρούτα αυγοτροφη και πολυβιταμινες. Είναι δύο χρονών σε εσωτερική εκτροφη. Σας ευχαριστώ!!

rsz_1rsz_1dsc_0172.png

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

3. George bird

Καλησπέρα!! Κάποια γνώμη...

4. triwps2014

triwps2014 PB New Member

εγω πιστευω πως αν της βαλεις στο κλουβακι της ενα μικρο πυλινο βαζακη με λιγω χλιαρο νερο 1-2 εκ. βαθος θα πληθη και θα γινει καλυτερα γιατι αυτο ακριβως γινεται στις παππιες αν δεν πλενουν το ραμφος τους απλα αν το κανεις, βαλε την σε ζεστο δωματιο γιατι αλιως δεν θα μπει στο νερο

5. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Διαβασες το αρθρο που σου παρεθεσε ο Φοίβος ?

6. George bird

Καλημέρα το διάβασα το άρθρο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι ευλογια θα προσπαθήσω να το πάω σε κάποιο γιατρό.

7. TheBigL

TheBigL PB Member

Ναι καλύτερα σε γιατρό γιατί μπορεί να είναι και τριχομονάδες.

8. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Μάλλον κι εγώ για εκεί συγκλίνω ... αλλά ο γιατρός θα δώσει τη σωστή διάγνωση κι όχι εγώ.

9. alicedros

alicedros PB Supporter

10. ianos

ianos Daily Active Member

Γιώργο, πηγές σε γιατρό;

11. TheBigL

TheBigL PB Member

Έχουμε κάποιο νέο για το πουλάκι?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...