RIP Καλό Ταξίδι Ρίκο μου

Συζήτηση με θέμα Καλό Ταξίδι Ρίκο μου, που ξεκίνησε από MyriamK, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 1 Μαρ 2009.

1. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

Μόλις τον βρήκα στον πάτο του κλουβιού, καθώς και αίματα στα κάγκελα. Τον είχα βγάλει για δυο ώρες έξω, λόγω καλού καιρού..
    Ήταν τόσο χαρούμενος:(.
    Ο Ρίκο μου ήταν Fife Fancy μόνο ενός έτους, πουλί του 08.Ήταν ο λόγος που έγινα μέλος του Μαλινουά:(

Ασυγχώρητο το λάθος μου, το πλήρωσε με τη ζωή του το μωρό μου.

Συνημμένα Αρχεία:

2. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Λυπάμαι Μύριαμ για την απώλεια,αλλά έπαθες και έμαθες.Σε κάθε κακό υπάρχει και ένα καλό.

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Κριμα το πουλακι.. :( Λυπαμαι πολυ Μυριαμ.

4. kimi

kimi PB New Member

Λυπαμαι πολυ για το ατυχο πουλακι. Ειπες κ συ να το βγαλεις λιγο να παρει αερα. Καλα κανω εγω κ δεν τα βγαζω εξω! Ξερεις τι πουλι του επιτεθηκε;

5. MyriamK

MyriamK PB New Member PBCP Contributor

Όχι δεν ξερω. Εικάζω όμως ότι ήταν καρακάξα.Υπάρχουν τριγύρω..Και το εντυπωσιακό είναι ότι δεν άκουσα τίποτα..Στο μπαλκόνι ο Ρίκο και εμείς μέσα..Τι να πω βρε παιδιά..Βρήκε και φρικτό θάνατο..Δεν μπορώ να το πιστέψω.

6. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Μην κατηγορεις τον εαυτο σου...Να παρει τον αερα του ηθελες...

7. anatoly

anatoly PB Member

Κριμα...Λυπαμαι Μυριαμ...:(

8. Yasmin

Yasmin PB Member

Κρίμα Μύριαμ.. Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλειά σου ειλικρίνα... :(

9. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

κριμα...εσυ για καλο το εκανες...

10. larys

larys PB Member

Kαλό ταξίδι στο Ρίκο:(

Υπομονή Μύριαμ.
    Τη άλλο να πω;Υπομονή.

11. Sissy

Sissy PB Senior Member

Λυπαμαι πολυ Μυριαμ!:(

12. Dimitris1973

Dimitris1973 PB New Member

αυτή τη στήλη την διάβαζα σπάνια ...γιατί με έθλιβε πάντα ...μάλιστα είχα απορήσει με τον εαυτό μου όταν δεν μπορούσα να συγκρατήσω τα δάκρυα ...προσπαθώντας να σταματήσω αυτά τα συναισθήματα , έλεγα από μέσα μου...ένα πουλί είναι μόνο ...αλλά δεν ήταν αυτή η σκέψη ικανή να σταματήσει τα δάκρυα μου ..

Μύριαμ καταλαβαίνω πως νιώθεις ...εύχομαι σε λίγο καιρό μόνο καλές αναμνήσεις να σου έχουν μείνει να θυμάσαι από την συμβίωση σας ...

13. theo40gr

theo40gr PB New Member

πολυ λυπαμαι...μη κατηγορεις τον εαυτο σου ομως..

14. Diamante de gould

Diamante de gould PB New Member

Κριμα Μυριαμ λυπαμαι πολυ

15. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Λυπάμαι πολύ Μύριαμ, κρίμα το πουλάκι! Μην κατηγορείς τον εαυτό σου, όσο ζούσε του χάριζες την αγάπη σου!

16. mariah

mariah PB Member

Λυπαμαι πολυ Μυριαμ.Να τον θυμασαι παντα τον Ρικο σου!

17. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Μυριαμ όλοι συμπασχουμε μαζί σου. Δυστυχώς πολλοί απο εμάς έχουν χάσει τα πουλάκια τους με αυτό τον τραγικό θάνατο. Το κακό παραμονευει και μας πιάνει συχνά ανυποψιαστους.:(

Ασε να περάσει λίγος καιρός και μόλις συνέλθεις, θα βρέις σίγουρα ένα άλλο φιλαράκι να του δώσεις την αγάπη σου. Η αναπαραγωγική περίοδο έχει ήδη αρχίσει και σε πολλούς θα περισσεψουν πουλάκια να χαρίσουν. Αν πανε όλα καλά και με τα δικά μου γεννητουρια και θές ,μπορούμε να το κανονίσουμε;) Σιγουρα θα είναι τυχερό οποιο πουλάκι επιλέξεις να αγαπήσεις!

18. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Λυπάμαι πολύ για τον Ρίκο σου Μύριαμ! Δώσε χρόνο στον εαυτό σου (όχι για να περάσει ο πόνος, αλλά να απαλύνει λίγο) και μην τον κατηγορείς. Εσύ το έκανες για να του δώσεις λίγη χαρά...

19. petros galleos

petros galleos PB New Member

Μυριαμ δεν φταις εσυ γι αυτο. Παρα πολλοι, οπως και εγω οταν εχει καλο καιρο τα βγαζουμε τα πουλια εξω. Λυπαμαι πολυ για αυτο που σου ετυχε. Κανε υπομονη.

20. Dimitris1973

Dimitris1973 PB New Member

Μυριαμ σκευτομαι οτι αν εβαζες ενα ομοιομα στο κλουβακι και το εβγαζες εξω(αν ειχες χρονο)θα διαπιστονες τι πουλι ηταν που εφαγε το μικρο σου...ειμαι πολυ περιεργος αν καρακαξα κανει τετοια ζημια...μαλλον γερακι πιστευω...εισαι κοντα σε αλσος η δασος?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...