Και στις δυο γεννες τα αυγα ηταν κλουβια

Συζήτηση με θέμα Και στις δυο γεννες τα αυγα ηταν κλουβια, που ξεκίνησε από akis22pa, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 9 Οκτ 2012.

1. akis22pa

akis22pa PB New Member

καλημερα. εχω ενα ζευγαρι καναρινια και προσπαθησα να τα ζευγαρωσω. εκανα οτι λετε εδω Ζευγάρωμα καναρινιών • PetBirds (εποχη, φαγητο κτλ) , αλλα και στις δυο γεννες τα αυγα ηταν κλουβια. μηπως μου διαφευγει κατι? μηπως φταιει η καναρα? καθε βοηθεια ευπροσδεκτη. ευχαριστω.

2. BOULVAI

BOULVAI PB New Member

Καλημέρα άκη. ποσο μηνών η χρονών είναι το ζευγάρι?

3. tomass87

tomass87 PB New Member

ναι το κάνουν κ σε εμένα αυτό, απλα δεν νιώθουν να φτιαξουν σωστά τη φωλια κ ασχολουνται συνέχεια με αυτη γτ δεν βολεύονται μεσα,ακομα κ μετα το γέννημα των αυγων,εγω παντα περνω βαμβακι η νήμα ,βγαζω τη φωλια προσεκτικα με τα αυγα μαζι ,(οπως ειναι ολο το νημα οπωσ το εχει πλεξει η καναρα κ βαζω στον πατω της αλλη στρωση κ απο πανω παλι το νημα τησ καναρας το πιεζς με τα δαχτυλα να παρει κυκλικη θεση για να κατσει καλα η καναρα, κ μετα ολα οκ! υπαρχει περιπτςσει αν ειναι πολυ απηρη να την χαλασει ολη τη φωλια ακομα κ αν κλωθει 10 μερες , επιδη κατι δεν παει καλα,( κρυμενα αυγα,αβολη φωλια κ.λ.π προσοχη!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...