Παρουσίαση Καινουργια αρσενικη (νομιζω) κοκατιλαρα

Συζήτηση με θέμα Καινουργια αρσενικη (νομιζω) κοκατιλαρα, που ξεκίνησε από Zelda, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 22 Σεπ 2009.

1. Zelda

Zelda PB New Member

τον πηρα σημερα,απο πετ σοπ στην Αθήνας,οχι το μεγαλο γνωστο ενα αλλο,ο κυριος που το εχει ειναι καλος,εξυπηρετικος κ τα φροντιζει ολα οσο μπορει και για οσους ενδιαφερονται ν αξερετε πως συνεχεια φερνει κοκατιλακια κ μικρης ηλικιας κ μεγαλης ημερα πυ καθονται εκτος κλουβιου και στο χερι κτλπ..σημερα πηρα αυτον τον κυριο εγω,γλυκασ μου εδινε απο το μαγαζι κιολας φιλακια,καθεται στον ωμο μου κ δε ξεκολαει κ τρωει κ λιοσπορους απο το χερι μου εκτος κλουβιου,βεβαια το σπιτι μου του ειναι αγνωστο ακομα πριν μια ωρα ηρθε σπιτι μου.

Συνημμένα Αρχεία:

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πανεμορφος! :D Φαινεται αρκετα μικρο σε ηλικια και με ωραιο χρωματισμο!:) Οι περλες στην πλατη του νομιζω πως δεν ειναι καθαρες οποτε αν δεν φοραει δαχτυλιδι με την ακριβη του ηλικια τοτε στην επομενη πτερορροια θα ξεκαθαριστει το φυλο του. Βεβαια ως τοτε απο τη συμπεριφορα του μαλλον θα εχεις καταλαβει περι τινος προκειται. ;)

3. Zelda

Zelda PB New Member

σευχαριστω πολυ,ναι ειναι μικρο αλλα δε ξερω ποσο,κανενα απο αυτα που εχει δε εχουνε δαχτυλιδι...ειναι ολα ημερα αλλα επελεξα ετουτο εδω...εχει γλυκια συμπεριφορα παντως,φυσικα το εχω σε καραντινα κ μακρυα απο την θυλικια που ειναι αγρια...
    οταν παω κοντα στο κλουβι κ του στελνω φιλακια,αυτος κανει κατι γλυκα γουργουριτα χαχα,φοβερο ζωακι

4. cockotail love

cockotail love PB New Member

πολυ ομορφο! και απο τα λεγομενα σου εχει και καλο χαρακτηρα...χαχα στο μεγεθος ειναι ιδιο με το δυκο μου...θα το βαλεις μαζι με το αλλο μετα την καραντινα??

5. Zelda

Zelda PB New Member

σευχαριστω Δημητρη...οχι δε θα το βαλω μαζι με το αλλο ακομα,θα αργησει αυτο να γινει...ειναι αγριο το αλλο κ μπορει να του επιτεθει,μπορει κ αυτο να αγριεψει μαλλον.

Το εχω μονο του,κοιταει τον χωρο του,δε τρωει κτλπ οπως το αλλο απο την πρωτη μερα,αλλα εχει πολυ καλο χαρακτηρα:).

6. Marilenaki

Marilenaki PB Member

να το χαιρεσαι το μικρο! ειναι πολυ ομορφο!

7. κουκλακι ειναι απο περιεργεια τι τιμες ειχαν στα κοκατιλ στην Αθήνας? ημερα κ αγρια?

8. cockotail love

cockotail love PB New Member

ναι ξερω τα κλασσικα της πρωτης ημερας... δεν εχει δει καθολου το ενα το αλλο εστω και απο μακρυα??γιατι εμενα τρελενεται οταν βλεπει αλλα κοκατιλ...αλλα δεν εχουν και την ιδια ηλικια και τον ιδιο χαρακτηρα αυτο φενεται πολυ καλο...

9. Zelda

Zelda PB New Member

ημερα 60 ευρω αγρια 35 στο μαγαζι που παω εγω

10. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

πολυ ομορφος!να σου ζησει !

11. teo2

teo2 PB New Member

Να σου ζήσει πολύ όμορφος

12. mariah

mariah PB Member

Να σου ζησει ειναι υπεροχος!Εχω περασει και εγω απο το συγκεκριμενο μαγαζι.Οντως εχει καλα πουλια!

13. fragos

fragos PB Member

να το χαιρεσαι πολυ ωραιος!
    και 60 ευρω φθηνος ειναι!

14. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Απλά πανέμορφο...:) Ζηλεύωωω...

15. teo2

teo2 PB New Member

ΠΟΛΥ φθηνός σε ένα μαγαζί είχα ακύσει 280 για κοκατίλ

16. Sissy

Sissy PB Senior Member