Καθαρισμος κλουβιων με ατμο

Συζήτηση με θέμα Καθαρισμος κλουβιων με ατμο, που ξεκίνησε από manos ts., στο Forum 'Φροντίδα Διαμονή Καναρίνιων' του PetBirds, 18 Σεπ 2009.

1. manos ts.

manos ts. PB New Member

Καλησπέρα σε όλους !
    Θα ήθελα την γνώμη σας για την σκέψη μου να αγοράσω ατμοκαθαριστή για καλύτερο αποτέλεσμα στον καθαρισμό των κλουβιών και του χώρου κυρίως κατά τους θερινούς μήνες για την αντιμετώπηση των ψηρών.
    Το έχει εφαρμόσει κάποιος? Συμπεράσματα?

2. vagelis76

vagelis76 PB New Member

μανο την ιδια σκεψη εχω κι εγω,εχω ατμοκα8αριστη και δε ξερω αν πρεπει να τον χρεισιμοποιησω...
    οποτε οποιος εχει γνωση και γνωμη επι του θεματος ας μας βοηθησει!
    ευχαριστω...

3. vag990

vag990 PB New Member

Δεν το έχω δει κάπου, αλλά μου ακούγεται καλή ιδέα.
    Χωρίς τα πουλιά μέσα, έτσι ??:D

4. manos ts.

manos ts. PB New Member

Χωρίς τα πουλιά βέβαια !

5. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Δεν ξερω για τις ψειρες συγκεκριμενα αλλα ο καθαρισμος με ατμο ενδεικνυται ως τροπος απολυμανσης κλουβιων και των σκευων τους αφου βεβαια εχουμε απομακρυνει τα πουλια απο μεσα.

6. kwsths

kwsths PB New Member

Πολι καλη ιδεα παιδια...

7. konstantis45

konstantis45 PB New Member

τον ατμο τον χρησιμοποιω εδω και πολλα χρονια τοσο στα μεταλικα κλουβια μου αλλα και στα ξυλινα οπως επισης και στον χωρο που εχω τα πουλια.Εαν καποιος σκεφτεται να αγοραση ατμοκαθαριστη να αγοραση καποιον μεγαλο γιατι κατι μικροι που κυκλοφορουν τελειωνει πολυ γρηγορα το νερο .Πριν τον ατμο πλενω τα παντα με πιεστικο το οποιο το αγορασα 75 ευρω.110 ευρω ειχα αγορασει τον ατμοκαθαριστη αλλα πριν πολυ καιρο αυτες οι τιμες δεν ξερω ποσο κανουν τωρα.

8. n-i-k-o-s

n-i-k-o-s PB New Member

με ατμοκαθαριστη ακουγετε καλη ιδεα.απολυμανη και σιγουρα θα σκοτωνει και ακαρι κ.α

9. andreasrodos

andreasrodos PB New Member

10. manos ts.

manos ts. PB New Member

Ανδρέα πολύ χρήσιμος διάλογος !
    Τελικά πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο.

11. davide

davide PB New Member

εγω σημερα εκανα την μιναια απολυμανση με hibitane scrub (σαν το μπεταντιν) και το κλουβι και τα παχνιδια και τις ταιστρες-ποτιστρες

Μοιραστείτε

Φόρτωση...