Κάνει να δίνω έτοιμη αυγοτροφή;

Συζήτηση με θέμα Κάνει να δίνω έτοιμη αυγοτροφή;, που ξεκίνησε από κοκατιλόπουλος, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 22 Ιαν 2016.

Myra
Best Answer Myra, 22 Ιαν 2016
Γιατι δεν παιζει πια καλε; 1η εναλλακτικη -> βραστο αυγο. Το #1. 2η εναλλακτικη -> ετοιμες. Προσωπικα εχω χρησιμοποιησει της beaphar και της cede, καλη... Ολόκληρο το Post
  1. Καλησπέρα...
    Μέχρι στιγμής έφτιαχνα μόνος την αυγοτοφή μου με την εκλεκτή συνταγή της Αλίκης (https://petbirds.gr/articles/Η-δικιά-μου-σπιτική-αυγοτροφή.76/)...
    Λοιπόν αυτό δεν βγαίνει πλέον...Έτσι ρωτάω, θα είναι καλό και υγιεινό να τους δίνω μια έτοιμη;;;Αν όχι, ποια εναλλακτική έχω;
    Ευχαριστώ:)

2. Best Answer:
    Post #305286 by Myra, 22 Ιαν 2016
  3. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Ψήφοι: 1
    Γιατι δεν παιζει πια καλε;
    1η εναλλακτικη -> βραστο αυγο. Το #1.
    2η εναλλακτικη -> ετοιμες. Προσωπικα εχω χρησιμοποιησει της beaphar και της cede, καλη αποδοχη, καποια πουλια ομως δεν την ακουμπανε σε αντιθεση με αλλα που της αλλαζουν τα φωτα.

Myra, 22 Ιαν 2016
    Best Answer
  4. Θα δούμε τι θα κάνουν αυτά τώρα...
    Ευχαριστώ Μιράντα πάντως.:thumbsup:

5. Μάνος Ίτσιος

Μάνος Ίτσιος PB New Member

Την ετοιμη μπορεις κανονικα να τους την βαλεις..απλως αμα θες να την ενισχυσεις μπορεις να τος προσθεσεις μεσα λιγους σπορους η βραστο αυγο και να το τριψεις στο μπλεντερ..!!

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Εγώ δεν κατάλαβα γιατί δεν μπορείς να φτιάχνεις πλέον της Αλίκης. Στην έφτιαχνε άλλος; :)

7. Dimitris.P

Dimitris.P Daily Active Member

και γω αυτή χρησιμοποιώ..πολύ καλή,διαίτερα ελκυστικό άρωμα και με πολύ καλή αποδοχή στα δικά μου,τουλάχιστον.

8. Όχι βρε, απλά αυτή η διαδικασία θέλει χρόνο και αυτή τη στιγμή δεν τον έχω...

9. alicedros

alicedros PB Supporter

Άρα πας σε έτοιμη!! Εγώ όταν δεν έχω χρόνο ή όταν έχω μικρά που στη δικιά μου βάζω και έτοιμη παίρνω της Orlux. Ακριβή αλλά καλή!! ;)

10. Ευχαριστώ παιδιά!!!

11. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Έχει πολλές, καλές και αξιόλογες αυγοτροφές στο εμπόριο.
    Κι εγώ έτοιμη αυγοτροφή δίνω στα καναρίνια μου.
    Απλά φροντίζω μέσα από πολλές δοκιμές να είναι η καταλληλότερη.

12. alicedros

alicedros PB Supporter

Και φυσικά όταν μιλάμε για έτοιμες σημασία έχει και ο τρόπος που την συντηρούμε.... αν είναι πατέ αν όχι κτλ κτλ Οπότε προσοχή :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...