Ιδιοτροπα lovebirds

Συζήτηση με θέμα Ιδιοτροπα lovebirds, που ξεκίνησε από constadinos, στο Forum 'Διατροφή Παπαγάλων' του PetBirds, 4 Δεκ 2008.

1. καλησπερα σε ολους:)!θελω να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με την διατροφη των Lovebird μου.Τους βαζω σε ενα δοχειακι φρουτα σε κυβους αλλα δεν το τρωνε.Οταν τους το δινω εξω απ το κλουβι ο αρσενικος με τσιμπα εκτος οταν τους δινω τυρι.Τι μου προτεινετε να κανω?:confused:

2. Διάβασε λιγάκι εδώ: https://petbirds.gr/threads/8743/

Χρειάζεται υπομονή κι επιμονή. Εσύ να τους δίνεις καθημερινά και κάποια στιγμή θα δοκιμάσουν.

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Δοκιμασε επισης να ριχνεις λιγους σπορους αναμεσα στα φρουτα. Ισως πιασει το κολπο και δοκιμασουν! :)

4. Καλα παιδια τους εδωσα σταφυλι απο το χερι μου και το ξετρελαθηκαν:D!Το εφαγαν ολο.Η δοκιμη τους βεβαια εγινε καθως ο αρσενικος προσπαθουσε να με δαγκωσει και αυτο συνεχισε αφου τελειωσε το γευμα του:(!Δεν πειραζει ομως.που θα παει θα τον καταφερω!:rolleyes:

5. Ασε και εμενα δυστροπα ειναι με τα φρουτα.Εδω και ενα μηνα που τα εχω δεν εχουν ακουμπησει ουτε μηλο ουτε μπανανα.Εγω συνεχιζω ακαθεκτα ομως.

6. Κι'εγώ ανάμεσα στα φρουτάκια ρίχνω λίγα pellets, λίγους σβώλους, κομματάκια αμυγδάλου, κουκουνάρι, κάσσιους (ανάλατα). Σου θυμίζω το ρόδι! Το αγαπάνε πολύ!

7. Yasmin

Yasmin PB Member

Αυτό που λατρεύουν επίσης είναι το μάνγκο! Ο δικός μου το λατρεύει. Μου έχουν πει και για τη παπάγια αλλά δεν βρήσκω..

Φόρτωση...