Θνησιμοτητα νεοσσων την 10 μερα

Συζήτηση με θέμα Θνησιμοτητα νεοσσων την 10 μερα, που ξεκίνησε από Troufas, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 19 Μαρ 2009.

1. Troufas

Troufas PB New Member

Μετα απο πολλες αποτυχημενες προσπαθειες για ζευρωματα αυτη την φορα καταφερα κατι! Δυστυχως ομως και τα 3 καναρινακια μου πεθαναν! Την τριτη μερα πεθανε το τελευταιο που εκολαφτηκε! Μετα απο 10 μερες αντιστιχα μου πεθαναν και τα αλλα με διαφορα μιας μερας! Μαλλον η καναρα μου ηθελε να ξαναζευγαρωσει και η δεν τα ταισε η τα μαδισε! Τωρα με μεγαλη μου χαρα εχω και παλι3 αυγουλακια! Τι να κανω να μην μου ξαναπαθουν κατι και να εχουν και αυτα δικαιομα να ζησουν? Να χωρισω τον αρσενικο μολις βγουν απο το αυγο τους η να παρω την θυλικια?

2. jk21

jk21 PB Member Article Writer

για ριξε και μια ματια κατω απο το νημα της φωλιας για ψειρες:confused:

3. Troufas

Troufas PB New Member

Δεν μπορω να ξερω για τοτε παντως τωτα εχει κανει φωλια με καινουριο νημα! Αν και δεν νομιζω να ειναι αυτο γιατι εβλεπα οτι τα ξεχνουδιαζε αλλα μετα εμαθα μεσα απο το site οτι τα ξεπουπουλιαζει γι ανα ξαναζευγαρωσει!

4. stav

stav PB New Member

Προτεινω να βγαλεις τον αρσενικο.

5. sainer

sainer PB New Member

βγαλε τον αρσενικο μεχρι την επομενη γεννα και παρακολουθησε αν η καναρα ταιζει τα μικρα.αν οχι βοηθησε τα εσυ με συριγγα.

6. Troufas

Troufas PB New Member

Σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας! Το θεμα ειναι ποτε να βγαλω τον αρσενικο απο μεσα? Αφου εκολαφθουν τα αυγα και αν ναι πια μερα μετα την εκολαψη τους?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...