Θηλυκό με 11 ημερών νεοσσούς δεν κάθεται στην φωλιά

Συζήτηση με θέμα Θηλυκό με 11 ημερών νεοσσούς δεν κάθεται στην φωλιά, που ξεκίνησε από Christos Karatsi, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 16 Ιουν 2014.

1. Christos Karatsi

Christos Karatsi PB New Member

Το θηλυκό μου σήμερα δεν βρίσκεται στην φωλιά με το νεογέννητο(11 ημερών).Γιατί?Ρωτάω μήπως ξέρετε από τις εμπειρίες σας.Είναι καλό ή να ανησυχήσω?

2. Christos Karatsi

Παιδιά είναι σημαντικό!'Όποιος ξέρει ας βοηθήσει!Δεν είναι κάτι χαζό αλλά είναι σημαντικό για μένα.

3. scooby2gr

scooby2gr PB New Member

την επαθα και εγω. τελικα ηταν ψειρες. τσεκαρε για ψειρες και ψεκασε την φωλια τα πουλια και οτι αλλο μπορεις με Pinex Powder.

4. lefteris13

lefteris13 PB New Member

ειναι αρκετα μεγαλο πλεον, εχει ντυθει ως ενα βαθμο και δε χρειαζεται τη ζεστασια της μαμας, εκτος αυτου οι εξωτερικες θερμοκρασιες ειναι υψηλες..λογικα ειναι φυσιολογικο και δε συντρεχει λογος ανησυχιας.τσεκαρε και για αυτο που σου πε ο Αλεξανδρος καλου κακου

5. Christos Karatsi

Ευχαριστώ!

6. Τζουάν

Τζουάν PB New Member

κι εμενα σηκωθηκε οταν ηταν 9 μερων το μικρο της,δε χρειαζονται ζεσταμα πλεον.

7. pavlos77

pavlos77 PB New Member

Εμένα 6 ημέρα σήμερα δεν κάθεται καθόλου στην φωλιά αλλά ταΐζει τα μικρα, να δω για ψείρες αύριο. Τι άλλο μπορεί να είναι ;

8. Paianas

Paianas PB Known Member Article Writer

Zέστη. Το βράδυ κάθεται ?..μέσα η έξω τα'χεις ?

9. pavlos77

pavlos77 PB New Member

Και εγω έξω τα έχω στο μπαλκόνι βέβαια δεν τα βλέπει ο ήλιος το βραδάκι τους βάζω μία πετσέτα από πάνω και τους καλύπτει στο πλάι αριστερά και δεξιά θα κοιτάξω για την θυλικια το βράδυ.

10. Christos Karatsi

Tώρα το καλοκαίρι δεν τα ξεπάζω

11. dread05

dread05 PB New Member

Είναι φυσιολογικό νομίζω. Και μένα τα μικρά είναι κοντά 12-13 ημερών και η μάνα σπάνια κάθεται πάνω τους, με τη θερμοκρασία έξω να φτάνει τους 26-27 βαθμούς. Συνήθως την βλέπω να κάθεται στην άκρη της φωλιάς και απλά τα προσέχει.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...