Θελω να ζευγαρωσω το καναρινι μου

Συζήτηση με θέμα Θελω να ζευγαρωσω το καναρινι μου, που ξεκίνησε από Fotis_K, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 8 Ιουν 2008.

1. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Αν πατε στις φωτογραφιες μου εχω ενα περιεργιο καναρινι που ηρθε στο μπαλκονι μου πριν 3 μηνες! Θελω τωρα να του παρω μια θυλικια! Ηθελα να το ζευγαρωσω με γκλοστερ! Μπορω; Αν οχι με τι αλλο θα μπορουσα;

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Καλως ήρθες στη παρέα μας! Δεν είδα ακόμα το καναρίνι σου, αλλά αυτό που έχει σημασία είναι οτι η αναπαραγωγική περίοδος είναι ηδη στο τελος της μιας και οι ζεστες έχουν σφιξει και δεν είναι οτι καλύτερο για τα πουλιά να ζευγαρώνουν αυτή την εποχή ειδικά αν δεν εχουν προετοιμαστεί σωστά από άποψη διατροφής. Διάβασε προσεχτικά τα κατάλληλα ποστ για την αγορά νέου πουλιού και μετά να προβείς στην οποιαδήποτε αγορά...

3. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

δεν υπαρχει τιποτα στις φωτογραφιες σου κα ιθα συμφωνησω σε ολα με την γεωργια,το μονο που θα προσθεσω ειναι βρες μια καλη θηλυκια του ιδιου ειδους κα ιξεκινα προετοιμασια για την επομενη σαιζον,κα ιθα χαρεις πουλακια ομορφα ,να εισαι σιγουρη

4. jk21

jk21 PB Member Article Writer

αυτο εννοει λευτερη

δεν ειμαι και πολυ σχετικος αλλα μου θυμιζει λιζαρντ αλλα οχι καθαρο

5. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Να βρω ενα δηλαδη που να ναι το ιδιο χρωμα με αυτο;

6. Marielena

Marielena PB New Member

αν μενεις Αθήνα εχω ενα θηλυκο ολοιδια χρωματα με αυτο που εχει επισυναψει ο jk21 αν σε ενδιαφερει... απο την αλλη σεζον ομως

Μοιραστείτε

Φόρτωση...