Θα ηθελα να παρω ενα πιγκουινακι

Συζήτηση με θέμα Θα ηθελα να παρω ενα πιγκουινακι, που ξεκίνησε από ΘΕΜΗΣ, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Εξωτικά Πουλιά' του PetBirds, 11 Σεπ 2009.

1. ΘΕΜΗΣ

ΘΕΜΗΣ PB New Member

θα ηθελα παρα πολυ να παρω ενα πιγκουινακι.. εχω τρελαθει πολυ.. αλλα θελω πρωτα να μαθω μερικα πραγματα.. πχ αν δεν εχει ταιρι πειραζει? και τι κλουβι χρειαζεται?

2. ΘΕΜΗΣ

ΘΕΜΗΣ PB New Member

ευχαριστω θα κοιταξω.

3. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

4. Mpikis

Mpikis PB New Member

Θεμη καταρχην μπραβο σου και εισαι και μεγαλος μαγκας αμα θα παρεις πιγκουινακι..πιγκουινακι εχουν μονο οι μαγκες..χαχαχα!Λοιπον θελει μεγαλο κλουβακι να το βλεπεις να πεταει και να το χαιρεσαι...αν θέλεις να περιμενεις μπορω να σου δωσω εγω..εχω δυο ζευγαρακια που κατι κανουν...δε βλεπω..μη με πουν και ματακια...αλλιως καλως να παρεις εναν πιγκουινο...γιατι κι εγω δε ξερω τι θα βγαλω...εινια και πανακριβα τα δικα μου αστο...πηγαινε καλυτερα αλλου..χαχαχα!

5. ΘΕΜΗΣ

ΘΕΜΗΣ PB New Member

βασικα το σκεφτομαι θα παρω σιγουρα αλλα οχι τωρα...θα ενημερωθω πρωτα καλα... και μετα.

6. Mpikis

Mpikis PB New Member

Κι εγω αστειευομαι..ψαξε καλα και μαθε γι αυτα τα πουλακια..μη περιμενεις να κελαηδησουν σαν καναρινια..το αρσενικο κελαηδαει και καποιες φορες κανει σαν διαστημοπλοιο..εμενα μου αρεσουν γιατι τα βλεπω και γελαω...
    σου φευγει το ανγχος εινια μυοχαλαρωτικα και τα χρησιμοποιουν σε πιλατες...:D!Ειναι δυσκολο να ξεχωρησεις το φυλο τους και μην ακουσεις κανεναν πετσοπα αν σου πει:.. αστο..ξερω εγω...
    πρεπει να εχεις ασχοληθει..(βλ:pigaki) για να μαθεις να τα ξεχωριζεις ανετα!Καλο ψαξιμο και οταν αποφασησεις εδω ειμαστε!

7. ΘΕΜΗΣ

ΘΕΜΗΣ PB New Member

βασικα θελω να παρω κατι εηωτικο... και κοιτωντας στο φορουμ μου αρεσαν πολυ τα πιγκουινακια...

εξωτικο εννωουσα...

8. Mpikis

Mpikis PB New Member

Αμ ετσι πε μου για (σαλονικιος)...το πιγκουινακι να ξερεις βγαινει και σε αλλες αποχρωσεις...εγω ας πουμε εχω κανονικο,καφε, πιτσιλωτο,και τωρα ενα ασημοκατασταση...εσενα πιο σου αρεσει?

9. ΘΕΜΗΣ

ΘΕΜΗΣ PB New Member

τα κλασικα...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...