Θα ειναι καλυτερα αν τα καναρινια αναπαραχθουν στο μπαλκονι;

Συζήτηση με θέμα Θα ειναι καλυτερα αν τα καναρινια αναπαραχθουν στο μπαλκονι;, που ξεκίνησε από mike2121, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 20 Απρ 2009.

1. mike2121

mike2121 PB New Member

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν θα ειναι καλυτερα τα να αφηνω τα πουλια στο μπαλκονη γιατι εδω και πολυ καιρω απο τα 3 διαφορετικα πουλια που εχω ζευγαρωμενα φυσικα κανενα μεχρι τωρα δεν εχει κανει αυγο!εγω καθε βραδυ τα βαζω μεσα στο σπιτι

2. sainer

sainer PB New Member

εφοσον δεν εχεις χωρο και πρεπει να τα εχεις εξω .αφησε τα συνεχεια εξω.ΠΡΟΣΟΧΗ ομως στα αρπακτικα.πρπει να ειναι προστατευμενα τα κλουβια σου.

3. mike2121

mike2121 PB New Member

Ειναι καλη εποχη για να τα αφηνω εξω?

4. mike2121

mike2121 PB New Member

Εγω ρωταω γιατι μπορει να φταει και η μετακινηση συνεχεια που δεν μου κανουν αυγα

5. sainer

sainer PB New Member

η μετακινηση μπορει να στρεσσαρει τα πουλια.αν τα εχεις προφυλαγμενα απο τα αρπακτικα ειναι η καταλληλη εποχη για να τα εχεις εξω.καποιος γνωστος μου που εχει τα ζευγαρια του σε εξωτερικο χωρο τωρα εχουν αρχισει και του φτιαχνουν φωλιες.

6. Δημητρης_Α

Δημητρης_Α PB New Member

και μεσα και εξω μπορουν να σου βγαλουν πουλια αρκει να υπαρχουν οι καταλληλες συνθηκες..ισως ενα μικρο προβαδισμα εχει το εξω που εχουν το καθαρο αερα και ειναι εξω κανονικα

7. sainer

sainer PB New Member

εγω δημητρη θα ελεγα οτι καλυτερα ειναι σε εσωτερικο χωρο με ελενχομενη θερμοκρασια,υγρασια και φως.οταν μπορεις και ελενχεις αυτα και κανεις σωστη διατροφη μπορεις να ξεκινησεις την αναπαραγωγη απο το φεβρουαριο και να τελειωσεις τελη μαιου.αν τα εχεις εξω οι καταλληλες συνθηκες ξεκινουν απο τα μεσα μαρτιου στη καλυτερη περιπτωση και τα πουλια ειδικα στην τελευταια τους γεννα καταπονουνται πολυ λογω ζεστης.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...