Θα αγορασω κοκατιλ, τι χρειαζεται να ξερω

Συζήτηση με θέμα Θα αγορασω κοκατιλ, τι χρειαζεται να ξερω, που ξεκίνησε από george21fc, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 27 Μαϊ 2014.

1. george21fc

george21fc PB New Member

Θα αγορασω ενα κοκατιλ τι να κανω τι χρειαζεται

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

γεια σου καλώς ήρθες! από που σκοπεύεις να το αγοράσεις; το έχεις βρει;

3. george21fc

george21fc PB New Member

Βοηθηστε με σας παρακαλω τι να κανω πριν αγορασω ενα κοκατιλ ξερετε κλουβι τι μεγεθος τι τρφη φαρμακα εκπαιδευδη

4. george21fc

george21fc PB New Member

Ναι το εχω βρει
    Ναι το εχω βρειΤι πρεπει να κανω

5. maria p

6. george21fc

george21fc PB New Member

Τα διαβασα αλλα πριν το παρω τι χρειαζεται να αγορασωΤα διαβασα τι πρεπει να κανω

7. george21fc

george21fc PB New Member

8. maria p

Ανάλογο κλουβί, ξύλινες πατήθρες, σκεύη φαγητού και νερού, συσκευασμένους σπόρους για μεσαίους παπαγάλους. Για καμιά εβδομάδα θα του δώσεις μόνο σπόρους και νερό να δεις τις κουτσουλιές του και γενικά την υγεία του. Μπορείς να αγοράσεις και κεχρί σενεγάλης σε τσαμπί ως λιχουδιά. Μόνο αυτό όχι τα άλλα στικς. Στην εβδομάδα μέσα θα του φτιάξεις κάποια παιχνίδια και μετά θα διαβάζεις και θα εμπλουτίζεις την διατροφή του με λαχανικά χόρτα και φρούτα.

9. george21fc

george21fc PB New Member

Η εκπεδευση πως θα γινειΑ και επιτρεπεται να μπει σε πλοιοΜπορεις να μου πρωτεινης σαιτ για κλουβια

10. maria p

Ναι μπορεί να ταξιδέψει με πλοίο σε ειδικό κλουβί μεταφοράς κατά τα 3/4 καλυμμένο για να μην τρομάζει το πουλί και προσοχή στα ρεύματα αέρα.

11. george21fc

george21fc PB New Member

Μπορεις να μου πρωτεινησ σαιτ για κλουβια

12. maria p

όλα τα πετσοπς έχουν κατηγορία με κλουβιά , μπορείς να κοιτάξεις και στην κλουβοτεχνική

13. george21fc

george21fc PB New Member

Ευχαριστο πολυ γεια

Μοιραστείτε

Φόρτωση...