Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα γιατρό για να πάω τα Μπάτζι μου

Συζήτηση με θέμα Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα γιατρό για να πάω τα Μπάτζι μου, που ξεκίνησε από Ηλιας παραδεισια, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 3 Ιουλ 2016.

1. Παιδια θα ηθελα να μου προτνεαι εναν γιατρο για να παω τα μπατζι μου για να τακανουμε εξετασεις? Κοντα στον πειραια θα με ενδιεφεραι:p

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Τι εξετάσεις πρέπει να κάνουν Ηλία και γιατί?

3. Λεω να κανουν εξετασεις κοπρανων και γενικα να δω αν είναι καλα. Επεισεις εχει scaly face ο αρσενικος και στα ποδια και κανω θεραπεια με εππιθολ για 10 μερες.

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Τον κατάλογο τον κοίταξες; Απ' όσο ξέρω είναι η κ. Δουκάκη στον Πειραιά ιδιαίτερα έμπειρη σε πτηνά.

5. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Εγώ θα συμφωνήσω με την Μαρία για την κα Δουκάκη που βρίσκεται στο κτηνιατρικό κέντρο Πειραιά(Γρ.Λαμπράκη 54-56). Επίσης, θέλω να σου πω ένα μεγάλο μπράβο Ηλία, γιατί φύγαμε από τα θέματα αναπαραγωγής και πήγαμε στο σημαντικότερο κομμάτι της υγείας των πτηνών μας. Εστίασε το ενδιαφέρον σου σε αυτό το θέμα, ώστε να έχεις δύο υγιή παπαγαλάκια και την κατάλληλη περίοδο να σου χαρίσουν υγιής απογόνους. Μη ξεχάσεις να μας ενημερώσεις για τις συμβουλές που θα σου δώσει ο γιατρός. Αργά και σταθερά βήματα Ηλία, έχεις χρόνια μπροστά σου.....Και πάλι μπράβο σου!!!

6. Επεισεις ποσα λεφτα παιρνουν γιανικα οι κτηνιατροι περιπου????

7. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Υπολόγισε γύρω στα 30-40 ευρώ. Μετά εξαρτάται από τι εξετάσεις θα κάνουν.

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Η ανάλυση κουτσουλιών στοιχίζει 25-30 € αν θυμάμαι καλά (μπορεί και 20..). Για το ζευγαράκι σου θα σου στοιχίσει γύρω στα 50-60 €. Μπράβο σου Ηλία και να μας ενημερώνεις!! Η Κα Δουκάκη στον Πειραιά είναι ό,τι πρέπει για να πας για εξέταση κουτσουλιών!

9. /Δεν θα μπορεσω τωρα μετα τις διακοπες γιατι θα παω αυριο μαλλον και απο τελει καλοκαιριου πιθανοτατα

10. maria p

Γιατί άνοιξες το θέμα τότε τώρα Ηλία; Έχεις ή δεν έχεις ανάγκη από ιατρικές υπηρεσίες; Δεν είναι παιχνίδι το φόρουμ. Κάποιοι από εμάς, απαντάμε με σοβαρότητα και ενδιαφέρον στα θέματα. Καταλαβαίνω την ανάγκη σου να παίξεις αλλά πρέπει να βρεις άλλα παιχνίδια από τα ζώα και εμάς τους ανθρώπους του φόρουμ. Και αν θες να παίξουμε, πρέπει να μας ρωτήσεις και αν θέλουμε.
    Κατάντησε κουραστικό πια.

11. ianos

ianos Daily Active Member

Μαρία μάλλον νιώθει μονος του και την ανάγκη να επικοινωνήσει με άλλους. Σε αυτο το συμπέρασμα έχω καταλήξει...

12. maria p

Για να υπάρχει επικοινωνία μεταξύ των ανθρώπων, πρέπει να υπάρχει μια αλήθεια, κάτι αληθινό, όχι μέσω κατασκευασμένων θεμάτων. Για επικοινωνία απλή, προσφέρεται κατά κάποιο τρόπο το chit-chat, με θέματα γενικότερου περιεχομένου που μπορούν να συζητηθούν πιο χαλαρά. Ένα θέμα στις ασθένειες δεν προσφέρεται για κάτι τέτοιο.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...