Θα ήθελα να ασχοληθώ με εκτροφή LIZARD

Συζήτηση με θέμα Θα ήθελα να ασχοληθώ με εκτροφή LIZARD, που ξεκίνησε από fou, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 15 Απρ 2009.

1. fou

fou PB New Member

Καλησπέρα σας,

είμαι νέο μέλος και θα ήθελα τη βοήθειά σας.Έχοντας και γω την αγάπη για τα καναρίνια απο μικρός, είχα πάντα αρκετά πουλιά-κυρίως μαλινουά και λίγα LIZARD- ώσπου λόγω δουλειάς μετακόμισα σε αλλή πόληκαι διέκοψα εντελώς το χόμπι μου!
    Θα ήθελα να ασχοληθώ με εκτροφή LIZARD. Υπάρχει κανείς που θα μπορούσε να με βοηθήσει???

2. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

3. fou

fou PB New Member

Ευχαριστώ πολύ.Το έχω διαβάσει και η επίσκεψη μου στο lizardcanary.co.uk με "εφτιαξέ" ακόμα πιο πολύ!Ξέρεις μήπως άπό που θα προμηθευτούμε το Σεπτεμβριο με καινούργια πουλιά?

4. sainer

sainer PB New Member

πολυ ωραια ρατσα του χρονου θα βαλω σιγουρα ενα ζευγαρι!

5. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Είναι πραγματικά πολύ όμορφη ράτσα αλλά με ένα πρόβλημα. Δύσκολα βρίσκεις πουλιά για αγορά. Στην έκθεση της Θεσσαλονίκης για παράδειγμα πέρσυ δεν υπήρχαν καθόλου lizard. Αν θες μπορείς να ρωτήσεις στον ΕΠΑΜ (παράρτημα Δράμας) μήπως ασχολείται κάποιος εκτροφέας "http://www.epam2006.gr/"

6. Φαμπιο

Φαμπιο PB Member

Θα συμφωνησω με τον Βασιλη..
    Εχω ενα αρσενικο του 05 και δεν εχω βρει ενα αναλογο θηλυκο ταιρι γι αυτον...:cool:

7. sainer

sainer PB New Member

οντως παιδια ειναι δυσευρετη ρατσα.να ρωτησω κατι ασχετο...η εκθεση της Θεσσαλονίκης ποτε γινεται?

8. Βασιλης

Βασιλης PB Member

Προς Νοέμβρη, ακόμη νωρίς είναι :)

9. sainer

sainer PB New Member

οκ ευχαριστω βασιλη!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...