Θα ήθελα να αγορασω ενα μεγαλο κλουβι για 4-5 παπαγάλους κόκατιλ

Συζήτηση με θέμα Θα ήθελα να αγορασω ενα μεγαλο κλουβι για 4-5 παπαγάλους κόκατιλ, που ξεκίνησε από fredy, στο Forum 'Φροντίδα, Εκπαίδευση Παπαγάλων' του PetBirds, 17 Οκτ 2015.

1. fredy

fredy PB New Member

Γεια σας! Θα ήθελα να αγοράσω ένα κλουβί ειδανικο για 4-5 παπαγάλους κόκατιλ (δυο μεσέους και 2 μικρούς). Εψακσα αλλα δεν βρηκα αυτο το κλουβι. Μπορείτε να με βοηθεισετε?

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Αυτό το κλουβί είναι τόσο μικρό που ούτε για εκπαίδευση καναρινιών φωνής δεν κάνει.
    Πιθανόν γι' αυτό και δεν το βρίσκεις....

3. fredy

fredy PB New Member

30 ek x 30 ek? einai mikro ? na to alajo tote thx

ok

Μπορεις ομως να με βοηθείσεις να βρω το κλουβί που χρειάζομαι?

4. evans

evans PB Member

Για τόσα πουλιά θα πρέπει να φτιάξεις κλούβα απο μόνο σου αν και υπάρχουν κλουβιά που να χωρανε τον αριθμό πουλιών που θες αλλά είναι ακριβά και εξαρτάται απο το τί ποσο είσαι διατεθειμένος να δώσεις ....πάντως αν επιλέξεις να φτιάξεις μόνος σου βγαίνει πιο φτηνό.

5. fredy

fredy PB New Member

150. Μέχρι και 150$

6. Νομίζω θα χρειαστείς κλούβα εσωτερικού χώρου...

7. fredy

fredy PB New Member

ωραία! Σε ευχαριστώ οτι ήθελα μα... πια είναι η τίμη του, από που το πήρες, και γιατί λέει :toys not included?

8. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Γιατί το πουλάει σκέτο το κλουβί. Χωρίς παραπάνω εξοπλισμό ή παιχνίδια.

9. Αυτό δεν είναι δικό μου προς θεού!!!
    Το δικό μου είναι πολύ μικρότερο....
    iup.png
    Για τιμή τόσο μεγάλα κλουβιά θα κάνουν 200-300 και...:rolleyes:

10. fredy

fredy PB New Member

ναι το αλλο ομως απο που το ειδες?

11. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Δεν είναι σωστό να μπλέξεις πουλιά διαφορετικών μεγεθών. Μπορεί να αποβεί επικίνδυνο. Αλήθεια σε τι είδη αναφέρεσαι ακριβώς?

Δες αυτό το κλουβί που πουλιέται εδώ σε αγγελία του φόρουμ. https://petbirds.gr/threads/Πωλείται-κλούβα-εξωτερικού-ή-εσωτερικού-χώρου.21997/

12. fredy

fredy PB New Member

κόκατιλ. Εχω ένα και το χειμώνα θα αγοράσω αλλο ένα να ζευγαρωσουν. Θα με πεις τώρα οτι μπορει και να μην γίνει αλλά και να μην γίνει παλί οι παπαγάλοι μου θέλω να είναι άνετοι και να είναι στο φυσικό τους περιβάλλον

13. όσο γίνεται....

Μοιραστείτε

Φόρτωση...