Θα έχω πρόβλημα επικοινωνίας αν αγοράσω έναν african grey 5 ετών;

Συζήτηση με θέμα Θα έχω πρόβλημα επικοινωνίας αν αγοράσω έναν african grey 5 ετών;, που ξεκίνησε από paulpaul, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 9 Αυγ 2014.

1. paulpaul

paulpaul PB New Member

Γεια σας,θα ηθελα να παρω ενα Αφρικανικο γκριζο αλλα ειναι 5 χρωνωνθα μπορεσει να με συνηθισει ποτε?

2. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Οι ζακο ζουνε κοντα στα 45 χρονια, οποτε ειναι προφανες οτι οπως και να χει θα σε συνηθισει ζωντας μαζι σου τοσα χρονια.Βεβαια για να ειναι το πουλι απολυτως εκπαιδευσιμο, καλα θα ηταν να το παρεις οταν ακομα θα ειναι μερικων μηνων:)

3. paulpaul

paulpaul PB New Member

Ευχαριστώ αλλα δεν με ενδιαφέρει το πουλι να ειναι εκπεδευμενο δηλαδη να μηλαει αλλα να καθετε στο χερι μου κλπ αλλα αν μπορεί να με συνιθησει το πουλι νομιζω οτι θα τον παρω

4. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Αν ειναι τελειως αγριο θα δυσκολευτεις να του μαθεις ακομα και τα πιο απλα, αν παλι ο πρωην κατοχος του ειχε μαθει τα βασικα δεν θα χεις προβλημα

5. paulpaul

paulpaul PB New Member

Οχι αποτι μου ειπαν στο πετ και αποτει ειδα εγω ειναι ηρεμο

6. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Ηρεμο μπορει να ειναι, το κατα ποσο θα ναι κοντα με τον ανθρωπο ειναι αλλο θεμα..Μην ξεχνας και οτι στα πετ συχνα κακομεταχειριζονται τα πουλια κι αυτο παιζει ενα ρολο στο χαρακτηρα και τη συμπεριφορα του πουλιου..

7. paulpaul

paulpaul PB New Member

Καλα λες καλητερα να αγοράσω ένα πουλι από εκτροφεα

8. EiriniKt

EiriniKt PB Member

Ετσι, και σιγουρος θα εισαι για τον παπαγαλο και θα βρεις λογικα εναν μικρο σε ηλικια, να σε μαθει πιο ευκολα :)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...