Θανατος νεοσου και η καναρα καθοταν ακομα απο πανω του

Συζήτηση με θέμα Θανατος νεοσου και η καναρα καθοταν ακομα απο πανω του, που ξεκίνησε από gkavala, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 25 Απρ 2014.

1. gkavala

gkavala PB New Member

παιδια καλησπερα σας .δυστηχως σημερα που κατεβηκα να δω το μικρο το καναρινακι που ηταν 18ημερων το βρηκα ψωφιο και η καναρα καθοταν ακομα απο πανω του .παιδια το πουλακι ηταν 18 ημερων και η καναρα καθοταν συνεχως απο πανω του οπως οταν εχει αυγα.αυτο ειναι φυσιολογικο?μαλλον το εσκασε λεω εγω αλλα δεν την ειχα δει να ταιζει ομως .μπορει καποιος να μου πει τι μπορει να εγινε?

2. dourios

dourios Banned

βγαλε μια φωτογραφια να δουμε πως ειναι....

3. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Και την κοιλια απο κατω.. Ισως οι πιο εμπειροι να που πιθανες αιτιες θανατου..

4. gkavala

gkavala PB New Member

δυστηχως το εβαλα στο χωμα δεν το εχω αλλο

5. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Τοτε υπαρχουν παρα πολλα αιτια .. Κανεις δεν μπορει να σκεφτει ενα λογο.. Αν υπηρχαν φωτογραφιες θα μπορουσαν (οι πιο εμπειροι) να σου πουν αν ειναι παθολογικα.. Να ξερεις, για να προστατεψεις και τους γονεις...

6. gkavala

gkavala PB New Member

καταλαβα τι λες εχεις δικιο. το θεμα ειναι οτι η θυληκια κατευθειαν μολις πηρα το πουλακι και χαλασα την φωλια ξεκινησε να φτιαχνει καινουργια

7. Ariadnh

Ariadnh PB Active Member

Δεν ξερω γιατι εχασες το πουλακι.. Αλλα αν ηταν αρρωστο μπορει και θηλυκια να εχει κολλησει

8. dourios

dourios Banned

Λογικό είναι να κάνει αμέσως φωλιά. ..

9. gkavala

gkavala PB New Member

παντως οσες φορες το ταισα με την συριγγα αυγο το ετρωγε κανονικα

Μοιραστείτε

Φόρτωση...