Θέρμανση κλουβιών

Συζήτηση με θέμα Θέρμανση κλουβιών, που ξεκίνησε από KOSTASKTL, στο Forum 'Φροντίδα, Διαμονή Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 23 Δεκ 2008.

1. KOSTASKTL

KOSTASKTL PB New Member

παιδια μηπως θα μπορουσατε να μου δοσετε καμια ιδεα για θερμανση του θερμοκηπιου μοου σε περιπτωση παγωνιας?τωρα εχω μια κεραμικη λαμπα αυτη που ειναι για ερπετα και φτιαχνει μια διαφορα 4 βαθμους μονο.αν πεσει κατω απο -5 με -10 αν λεμε τι να κανω να τα παρω μεσα στο σπητι?η μηπως υπαρχει κατι μη βλαβερο να βαλω μεσα στο θερμοκηπιακι ακομα?και με χαμηλη καταναλωση εννοειται ετσι?

2. lancashire

lancashire PB New Member

Τελευταία επεξεργασία από moderator: 16 Ιουλ 2016
  3. KOSTASKTL

KOSTASKTL PB New Member

τηνιδια λαμπα εχω φιλε μου παναγιωτη.ισως βαλω και μια δευτερη.κατι ποιο κα;λο ομως?καμια αλλη ιδεα?

4. boot

boot PB New Member

Πιστεύω ότι αν έχεις μια πατήθρα κατά μήκος της λάμπας που ήδη έχεις στα πουλιά,αυτά θα επιλέγουν το μέρος με την θερμοκρασία που τους αρέσει. Έτσι αν θέλουν πιο ζεστό μέρος θα κουρνιάζουν πιο κοντά στην λάμπα και δεν χρειάζεται να ζεστάνεις όλο το θερμοκήπιο.

5. KOSTASKTL

KOSTASKTL PB New Member

αυτο που προσεξα ειναι οτι μεχρι στιγμης καθονται ακριβως απεναντι απο την
    αλλη πλευρα της λαμπας ενω εχω δυο πατηθρες κοντα της.περιεργο.μηπως δεν εχουν κρυωσει αρκετα ωστε να αναζητησουν θερμοτητα?τι να πω?θα με τρελανουνε αυτα τα πουλια.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...