Αγορά Θέλω να αγοράσω καναρίνι Gloster Corona

Συζήτηση με θέμα Θέλω να αγοράσω καναρίνι Gloster Corona, που ξεκίνησε από giannisarbis, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 5 Αυγ 2015.

1. giannisarbis

giannisarbis PB New Member

Γεια και από εμένα. Θέλω να αγοράσω καναρίνι Gloster Corona του 2015. αν υπάρχει κάποιος που έχει και θέλει να το πουλήσει ( ή εκτροφέας ) να μου στείλει μήνυμα ή email. Ευχαριστώ πολύ.

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Θα σου απαντήσουν οι φίλοι απλά να ξέρεις πως είναι κάπως νωρίς για αγορά πουλιών....

3. giannisarbis

Δεν έχω ιδιαίτερη γνώση περί αυτού. Πότε είναι κατάλληλη εποχή για αγορά;

4. misalouris

Οκτώβριο, Νοέμβριο και με προϋποθέσεις Δεκέμβριο...

5. giannisarbis

Μάλιστα...για ποιο λόγο τόσο αργά;

6. misalouris

Θα έχει τελειώσει η πτερόρροια ... θα έχουν εμφανιστεί τα όποια προβλήματα στα φτερά τους.... θα είναι έτοιμα για το χειμώνα τα πουλιά....
    Αυτά νομίζω φτάνουν...

7. giannisarbis

Ευχαριστώ πολύ! Θα το έχω υπόψιν...!

8. Stfns

Stfns PB Member

Καλό θα είναι να επισκεφθείς μια από τις εκθέσεις καναρινιών που λαμβάνουν χώρα τέλος Νοεμβρίου με αρχές Δεκεμβρίου. Θα έχεις την ευκαιρία να θαυμάσεις την αγαπημένη σου ράτσα και να γνωριστείς με εκτροφείς της, από τους οποίους θα αποκομίσεις αρκετές γνώσεις, σχετικά με την σωστή διαχείριση του συγκεκριμένου τύπου καναρινιού. Συνήθως μετά τις εκθέσεις οι περισσότεροι, αφού κρατήσουν τα κατάλληλα για αναπαραγωγή πουλιά, διαθέτουν μερικά από τα υπόλοιπα. Οπότε αξίζει η αναμονή, ειδικά αν πρόκειται να πάρεις ένα gloster corona 2015, που θα είναι και βαθμολογημένο.....

Μοιραστείτε

Φόρτωση...