Παρουσίαση Η Belle (budgie) και τα αυγά

Συζήτηση με θέμα Η Belle (budgie) και τα αυγά, που ξεκίνησε από jamieo, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 7 Φεβ 2009.

1. jamieo

jamieo PB Member

Όπως ανέφερα σε άλλο μήνυμα, Belle, υποφώσκει κάποια αυγά. Δεν ξέρω πόσα αυγά έχει. Είναι πάντα μέσα στη φωλιά όταν κοιτάζω στο κλουβί. Ωστόσο, πιστεύω ότι θα είναι επιτυχής με την εκκόλαψη τους.

Είναι γαλάζιο χρώμα. Το mate είναι ο Αριστοτέλης. Έχει ένα πράσινο Budgie. Βλέπω τον επισκέπτονται Belle στην φωλιά. Ο τροφοδοτεί το εσωτερικό ενώ είναι η φωλιά. Επίσης, θα καθίσει μαζί της μέσα στη φωλιά. Πιστεύω ότι έχει την αγαπημένη του γυναίκα. Ωστόσο, τον ενδιαφέρει σε μερικά άλλα κορίτσια.

Αναμένω από τα αυγά προς εκκόλαψη σε λίγο περισσότερο από 2 εβδομάδες.

2. jamieo

jamieo PB Member

Ήμουν σε θέση να εξετάσουμε στο εσωτερικό της φωλιά απόψε. Επί του παρόντος, Belle έχει 2 αυγά. Ίσως θα θέσει μερικά ακόμη. Θα δούμε και πάλι στο τέλος του Σαββατοκύριακου.

3. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

μακαρι να εισαι τυχερος αυτη τη φορα!και να ανεβασεις αργοτερα φωτο απο τα μικρα!

4. jamieo

jamieo PB Member

Η Belle είναι πολύ επιμελής με τα αυγά. Είναι σπάνια αφήνει την επόμενη. Ο Αριστοτέλης, θα επισκεφθεί για τις ζωοτροφές και την. Εγώ βλέπω έξω από την φωλιά για λίγα λεπτά το βράδυ. Ωστόσο, είναι μόνο για λίγα λεπτά.

5. jamieo

jamieo PB Member

Χθες το απόγευμα, είχα την ευκαιρία να κοιτάξουμε στο εσωτερικό του φωλιά Belle ενώ ήταν μακριά. I μετρουμένων 4 αυγά.

6. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

πολυ ωραια!σου ευχομαι να καμαρωσεις μικρα στη φωλια!

7. jamieo

jamieo PB Member

Ήμουν ευτυχής να ανακαλύψει ότι ένα από τα αυγά με τη φωλιά των Belle έχει εκκολαφθεί. Το μωρό είναι περίπου 1 ημέρα. Δείτε πώς πλήρως την καλλιέργεια; Η Belle έχει κάνει καλή δουλειά από τη διατροφή του.
    Υπάρχουν 5 περισσότερα αυγά.

Συνημμένα Αρχεία:

8. mariah

mariah PB Member

Να σου ζησουν Jamie!

9. anatoly

anatoly PB Member

Ωραια νεα! Με το καλο κ τα αλλα 5!:)

10. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

να ναι γερο και να το χαιρεσε!με το καλο και τα επομενα!

11. Maria Pap.

Maria Pap. PB Member

Mπράβο Jamieo, συγχαρητήρια! Με καλό να βγουν και τα υπόλοιπα πουλάκια! Να σου ζήσουν & να τα χαίρεσαι όλα!

12. Να σου ζησει με το καλο και τα υπόλοιπα.

13. Lefterhs

Lefterhs PB New Member

Να το χαίρεσαι Jamie και με την βοήθεια του Θεού να χαρείς και τα υπόλοιπα!

14. jamieo

jamieo PB Member

Ευχαριστώ όλους. Θα δώσω να Belle επίσης τις ευχές σας! :D

15. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

ααα...και αν γεννιθηκε χθες...εχει την ιδια ηλικια με το 4ο κοκατιλακι που εχουν τα δικα μου!:pθα κανουν μαζι γεννεθλια:p

16. Parrotsmile

Parrotsmile PB Member

Μπράβο Jamie ήσουν τυχερός αυτή τη φορά.Με το καλό και τα υπόλοιπα.

17. jamieo

jamieo PB Member

Έλεγξα τη φωλιά χθες το απόγευμα. Η Belle μωρό έχει μόνο 1 αυτή τη στιγμή. Ελπίζω να δούμε ένα άλλο αυγό μπουκαπορτών σήμερα.

18. jamieo

jamieo PB Member

Εξακολουθεί να υπάρχει μόνο 1 μωρό στην φωλιά. Ίσως σήμερα, ένα άλλο θα εκκολαφθούν.

19. ΑΓΓΕΛΟΣ2

ΑΓΓΕΛΟΣ2 PB Member

μεγαλωνει το μωρο???
    αντε...περιμενουμε καλα νεα...:D

20. jamieo

jamieo PB Member

Υπάρχουν 2 μωρά στην φωλιά. Το παλαιότερο μωρό έχει αυξηθεί πολύ. Το δεύτερο μωρό είναι περίπου 24 ώρες παλιά!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...