Η σαλάτα τους για πρωινό

Συζήτηση με θέμα Η σαλάτα τους για πρωινό, που ξεκίνησε από δημητρις113, στο Forum 'Διατροφή Καναρινιών' του PetBirds, 19 Ιουλ 2016.

Dimitris.P
αυγό θα δώσω μόνο όταν υπάρχουν νεοσσοί στα ζευγάρια. Από κει και μετά αραιώνει μέχρι τελικής παύσης του στις 40-45 μέρες της ζωής του πουλιού.... Ολόκληρο το Post
  1. rsz_20160719_104226.jpg

2. Best Answer:
    Post #340075 by Dimitris.P, 21 Ιουλ 2016
  3. Χαχαχααααα και ποικιλία Εεεε???

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Καταπληκτικό!!! Τι έχεις ρίξει πάνω στο αυγό;

5. καρπουζακι μηλαρακι σπασπαλημενο με κανελα σταφυλακι αυγουλακι πασπαλιμενο με ριγανη γλυστριδα βασιλικοςκαι λιγη πιπερια πρασινη

ριγανη μαρακι

6. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Θρεπτικά, απαραίτητα και κυρίως λαχταριστά...
    Είμαι σίγουρος πως τα "τίμησαν" δεόντως.

7. ναι σε μια ωρα δεν υπαρχει τιποτα

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Και εγώ κάνω τέτοιες σαλάτες!! Και έχω παρατηρήσει πως μέσα στην κλούβα προτιμούν να τρώνε από κάτω τα άτιμα! Οπότε και εγώ τα βάζω σε πλαστικό πιατάκι κάτω (φυσικά απο πάνω δεν υπάρχουν πατήθρες οπότε δεν κουτσουλάνε το πιατάκι και ό,τι έχει μέσα) και όντως σε 2 ώρες δεν υπάρχει τίποτα! Δεν υπάρχει πιο μεγάλη χαρά απ το να τα βλέπεις να απολαμβάνουν αυτά που τους βάζεις!! :) Μπράβο Δημήτρη! Και φυσικά είμαι σίγουρη πως όλα είναι φρέσκα, καλά πλυμένα και στεγνωμένα έτσι?? :)

9. ενοειτε και παραγωγης μας εκτος το μηλο

10. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Γειά σου Δημήτρη μερακλή!!!
    Εφόσον είναι από τον κήπο του δε νομίζω ότι χρειάζονται πλύσιμο. Τη γλυστρίδα μόλις την πλύνεις σε λίγα μόλις λεπτά έχει ξεραθεί. Αλήθεια Δημήτρη την πλένεις και την προσφέρεις?

11. maria p

Το σκούρο είναι σταφύλι ε; τσιρι τρι τσιρι τρο, δεν φαντάζομαι να είναι ελιές, γιατί δεν βλέπω και καλά.

12. Panagiota.

Panagiota. PB Known Member

Έχει και αμπέλια ο Δημήτρης. Όλα τα καλά του Θεού.

13. Sissy

Sissy PB Senior Member

Λαχταριστές οι ποικιλίες τους!!:thumbsup:

14. ε οχι και ελιες τσαμπακια απο σταφυλια ειναι παντα οτι βαζω το ξεπλενω δεν εχει σημασια αν ειναι απο τον κηπο μου εχει σκονες απιριαζω της ντοματες μπορει να εχει παει απηρι με τον αερα στην γλυστριδα μια κρεβατινα εχω και κοβω μερικα σταφυλακια σε λιγο θα φυτεψουμε τα λαχανα κουνουπιδι μπροκολα μπατζαρια σπανακι ροκα κουκια μαρουλακι κρεμυδακια καροτο μετα τον αυγουστο

15. maria p

Κρεμμύδι δεν δίνουμε :)

16. alicedros

alicedros PB Supporter

Τους δίνεις και ντομάτες??

17. 1 φορα τους εδωσα ντοματινι 1 αλλα δεν το τρωνε

18. maria p

Ελαχιστοελάχιστη ποσότητα μπορείς να δίνεις αραιά και που και sos ποτέ τα πράσινα κοτσάνια.

19. οχι μονο σκορδο απο τον κηπο και φρεσκο και ξερο

20. Deukalion

Deukalion Daily Active Member

Ουάου!!!!!!!:eek::thumbsup::eek:
    Έλα πες την αλήθεια το ένα πιάτο είναι δικό σου εεε?
    Φτιάξε και ένα κλουβί για εμένα εκεί!

21. σημερα αλαξαμε λιγο το πρωινο βαλαμε αυγουλακι πασπαρισμενο με ριγανι μηλαρακι με κανελα καυτερι πιπερια τσοχο φυλα απο καροτο σκορδακι ψιλοκομενο βασιλικο αγγουρακι λεβαντα φρεσκια και ματζουρανα φρεσκια σαλατα1.jpg

Μοιραστείτε

Φόρτωση...