Παρουσίαση Η παπαγαλία μου

Συζήτηση με θέμα Η παπαγαλία μου, που ξεκίνησε από Nikoletta, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 29 Σεπ 2008.

1. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Επιτέλους έβγαλα ορισμένες φωτογραφίες την Ευαγγελία μου (Ντούντου την έλεγα, Ευαγγελία κατέληξα), της πανέμορφης παπαγαλίας που μου χάρισε ο teo2 στις 25/6/2008!
    Έχει πλέον εξοικειωθεί μαζί μου, αν και βέβαια δεν παραλείπει να με τσιμπάει μανιωδώς σε κάθε ευκαιρία :D Επίσης μιλάει-παραμιλάει, και το σίγουρο είναι -δεν είναι δημιούργημα της φαντασίας μου- ότι λέει "μαμά" και το δεύτερο "α" το τραβάει πολύ ("μαμάααα")!
    Περιμένω εντυπώσεις (ναι ναι, είμαι μία χαζομάμα :D)

Συνημμένα Αρχεία:

2. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Είναι πολύ όμορφη Νικολέτα να σου ζήσει

3. Sissy

Sissy PB Senior Member

Να την χαιρεσαι Νικολετα! Πιστευω οτι δεν ειναι δημιουργημα της φαντασιας σου, οτι λεει μαμααα, αλλα δημιουργημα του ενδιαφεροντος σου και της καλης σας σχεσης!σου ευχομαι να ακουσεις κι'αλλα λογακια!:D

4. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

γλυκα ειναι...να την χαιρεσαι...αν θες βγαλε το καθρεφτακι γιατι οπως εχει αναφερθει απο διαφορα μελη μονο προβληματα μπορει να δημιουργησει!;) και κατι αλλο..σιγουρα ειναι θηλυκο?:S

5. anatoly

anatoly PB Member

Ειναι πολυ ομορφη!:)

6. PETM2387

PETM2387 PB New Member

Είναι πολύ όμορφη να σου ζήσει !

7. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Φώτη μου καλημέρα! Το καθρεφτάκι του το είχα βγάλει στις αρχές αλλά έκανε πανικό, πέταγε τις τροφές της κλπ. Στην αρχή έφτυνε τον καθρέφτη (για την ακρίβεια τον τάιζε) αλλά από τότε που με συνήθισε σταμάτησε να ασχολείται με αυτό! Τώρα κάθεται και μιλάει και κοιτάζει να δει τι κάνουν και τα καναρίνια :eek: Είναι και κουτσομπόλικο :p Νομίζω πως είναι κοριτσάκι, η μυτούλα του δεν έχει το έντονο μπλε των αρσενικών και όσο μεγαλώνει αρχίζει και καφετίζει.

8. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Να τη χαιρεσαι Νικολετα! :D Ειναι πανεμορφη και εχει τελειο χρωμα!:)

9. jamieo

jamieo PB Member

Πολύ όμορφη Budgies!

10. Να σου ζήσει Νικολέτα είναι πολυ όμορφη.

11. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Μια κουκλίτσα είναι Νικολέτα μου :) Να την χαίρεσαι!

12. Greek yorkshire

Greek yorkshire PB Member

να σου ζησει νικολετα το κουκλακι σου!

13. zxvt

zxvt PB New Member

Να Την χαίρεσαι Νικολέτα! Η αλήθεια είναι οτι αναρωτήθηκα και γω αν είναι κοριτσάκι! Αν είναι μικρή σε ηλικία (που είναι απ' ότι φαίνεται) θα ξεκαθαρίσει σιγά σιγά... Είναι ένα πολύ όμορφο και γλυκό παπαγαλάκι!:D

14. Nadine

Nadine PB New Member

Να την χαίρεσαι, είναι μια κουκλίτσα!

15. Smokie

Smokie PB Member

Πραγματικά πολύ όμορφη , να την χαίρεσαι :)

16. Xamodraki

Xamodraki PB New Member

Κουκλα! Να την χαιρεσαι!

17. Pigaki

Pigaki PB New Member

Ομορφη και γλυκια, και με ωραια πατουσακια!;):D

18. Nikoletta

Nikoletta PB New Member

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους! Ναι, είναι αλήθεια πως είναι πολύ γλυκό πουλάκι, έχει κάτι ματάκια πολύ συγκινητικά.. όσο όμως γλυκό φαίνεται, τραβάει κάτι τσιμπιές που τα χέρια μου είναι γεμάτα σημάδια. Ή που θα με τσιμπάει ή που θα "ταΐζει" το χέρι μου :D

19. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Νικολεττα αντιδρας οταν σε δαγκωνει? Φωναζεις, λες οτιδηποτε? Τραβας το χερι σου προς τα πισω?
    Εαν κανεις καποιο απο αυτα να ξερεις οτι της δινεις λογο να το κανει ξανα και ξανα. Πρεπει να μην πεις τιποτα ουτε να τραβηξεις το χερι σου. Ετσι δε θα δωσεις αξια σε αυτο που εκανε και θα καταλαβει οτι δεν πετυχε να σε τρομαξει η οτιδηποτε εχει στο μυαλο της να καταφερει με αυτον τον τροπο. Εαν το εφαρμοσεις θα δεις οτι πολυ συντομα θα σταματησει και δε θα σε δαγκωνει.

20. marianna2384

marianna2384 PB New Member

Να τη χαίρεσαι Νικολέττα μου την "ατίθαση" παπαπαγαλία σου ;;για ακόμη μια φορά!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...