Παρουσίαση Η νέα μου ντόβα

Συζήτηση με θέμα Η νέα μου ντόβα, που ξεκίνησε από δεκαοχτουρα, στο Forum 'Γενικά Θέματα για Εξωτικά Πουλιά' του PetBirds, 3 Νοε 2015.

Stavros
Best Answer Stavros, 3 Νοε 2015
Συγνώμη που επιμένω με κάθε ευκαιρία αλλά η καραντίνα είναι πολύτιμη όχι μόνο για το καινούργιο πουλάκι που αγοράζουμε αλλά και για τα υπόλοιπα που... Ολόκληρο το Post
  1. δεκαοχτουρα

δεκαοχτουρα PB New Member

Μετα τον θανατο της ηλικιωμενης μου ντοβας, εντοπισα ευκολα μια μικροτερη αρσενικη ντοβα σε πετ σοπ στο Αιγαλεω. Ο ιδιοκτητης του καταστηματος γνωριζει αρκετα για τα πουλια και μου ειπε οτι η ντοβα ερχεται απο την Κινα. Εψαξα να βρω την προελευση αλλα δεν μπορεσα.
    Αγορασα την ντοβα και την εφερα στο νεο της σπιτι οπου η θηλυκια εδεσε αμεσως μαζι της οπως βλεπετε στις φωτος (ειναι η ορθια αριστερα).
    [​IMG] [​IMG]

2. Best Answer:
    Post #292885 by Stavros, 3 Νοε 2015
  3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Ψήφοι: 1
    Συγνώμη που επιμένω με κάθε ευκαιρία αλλά η καραντίνα είναι πολύτιμη όχι μόνο για το καινούργιο πουλάκι που αγοράζουμε αλλά και για τα υπόλοιπα που έχουμε ήδη. Να μην είστε ανυπόμονοι.

Να τα χαίρεσαι.

Stavros, 3 Νοε 2015
    Best Answer
  4. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Ελπιζω να δεσουν ομορφα!

5. alicedros

alicedros PB Supporter

Τα έχεις σε πολύ όμορφο περιβάλλον! Μπράβο σου!! Να τα χαίρεσαι!!! :)

6. δεκαοχτουρα

Το προηγουμενο πεθανε απο γηρατεια, τι καραντινα να κανω?

Σε ευχαριστω πολυ.:)

Μακαρι :):rolleyes:

Πολυ ωραιο, σε ευχαριστω.

7. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Από ό,τι και αν πέθανε, την καραντίνα την εφαρμόζουμε στα καινούργια πουλιά που αγοράζουμε προκειμένου να μη μεταφέρουν τις ασθένειες που κουβαλάνε από τα Pet Shop και έτσι σε μερικές μέρες αντί να έχουμε δύο πουλάκια δεν έχουμε κανένα.

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το άρθρο που παρέθεσα, θα καταλάβαινες τι εννοώ.

8. geo_ilion

geo_ilion PB New Member

να την χαιρεσαι βαλε μας ομως λιγες ακομα φωτογραφιες να την δουμε καλα και εμεις να την καμαρωσουμε

9. δεκαοχτουρα

Πολυ ωραιο, σε ευχαριστω.
    Θα κανω καινουριο ποστ

Ηταν μοναχουλα της και σε ευχαριστω για την ενημερωση.

10. pyroferus

pyroferus PB New Member

Που είναι αυτό το μαγαζί;

11. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Να σου ζήσει!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...