Η μεγαλυτερη ζημια

L

lazikos

PB New Member
PB Points
4
Πόλη
Ξανθη
Καλημερα.
Το χειμωνα εχω την κλουβα με τους παπαγαλους στην αποθηκουλα μου κ ειπα μιας κ ανοιξε ο καιρος να τα βγαλω εξω στην αυλη. Ανοιξα το πορτακι ξεβιδωσα την κλουβα το εκλεισα αλλα δεν εβαλα την ασφαλεια κ σημερα το πρωι παω να τα δω
κ αυτο που ειδα μου εκοψε τα γονατα. 38 πουλακια την ειχαν κανει με ελαφρα.
Ανοιξε το πορτακι ακομη ψαχνω να βρω πως κ πανε τα πουλια μου. Μου εμειναν 2 θυληκες κ 4 μικρα που ηταν μεσα στην φωλια. Τωρα ξανα απο την αρχη.:(

Φοίβος

Φοίβος

PB Supporter
PB Points
915
Πόλη
Βανκούβερ, Καναδάς
Όνομα
Φοίβος
Πτηνά
Παπαγάλοι
lazikos είπε:
Καλημερα.
Το χειμωνα εχω την κλουβα με τους παπαγαλους στην αποθηκουλα μου κ ειπα μιας κ ανοιξε ο καιρος να τα βγαλω εξω στην αυλη. Ανοιξα το πορτακι ξεβιδωσα την κλουβα το εκλεισα αλλα δεν εβαλα την ασφαλεια κ σημερα το πρωι παω να τα δω
κ αυτο που ειδα μου εκοψε τα γονατα. 38 πουλακια την ειχαν κανει με ελαφρα.
Ανοιξε το πορτακι ακομη ψαχνω να βρω πως κ πανε τα πουλια μου. Μου εμειναν 2 θυληκες κ 4 μικρα που ηταν μεσα στην φωλια. Τωρα ξανα απο την αρχη
:eek: Λυπαμαι παρα πολυ! Τι να πω! Ρωτα τους γειτονες, κανε και μια βολτα μπορει να βρεις μερικα στο δρομο. 38 ειναι παρα πολλα! :eek:

Sissy

Sissy

Honored Member
PB Points
610
Πόλη
Βουλιαγμένη - Σπέτσες
Όνομα
Σίσσυ
Πτηνά
Παπαγάλοι
Πω!πω!παρα πολλα πουλακια!κριμα!:(
Λυπαμαι πολυ Λαζικο... :Dασχετο,λογω της ημερας, το ονομα σου βγαινει απο το Λαζαρος?

L

lazikos

PB New Member
PB Points
4
Πόλη
Ξανθη
Ναι Λαζαρο με λενε,

Sissy

Sissy

Honored Member
PB Points
610
Πόλη
Βουλιαγμένη - Σπέτσες
Όνομα
Σίσσυ
Πτηνά
Παπαγάλοι
Σου ευχομαι χρονια πολλα,:)να εχεις υγεια και... οχι αλλες οι ατυχιες!:D

Φοίβος

Φοίβος

PB Supporter
PB Points
915
Πόλη
Βανκούβερ, Καναδάς
Όνομα
Φοίβος
Πτηνά
Παπαγάλοι
:)Χρονια πολλα και απο εμενα με υγεια πανω απ'ολα !

L

lazikos

PB New Member
PB Points
4
Πόλη
Ξανθη
Ευχαριστω πολυ παιδια.

A

annouk313

PB New Member
PB Points
25
Πόλη
Αθήνα
Χρονια πολλα κ απο εμενα Λαζικο!Πωπω μεγαλη ατυχια!Να ρωτησω,παει το μυαλο σου στην κλοπη??Γιατι εμενα δεν μου φαινεται κ απιθανο!

Stavros

Stavros

Administrator
Staff Member
PB Points
1.095
Χρόνια πολλά βρε Λάζαρε, τι δώρο κι αυτό σήμερα… :(

Τι πουλιά ήταν αυτά τα 38 που φύγανε;

L

lazikos

PB New Member
PB Points
4
Πόλη
Ξανθη
Παπαγαλοι bungerigers
Ti δωρο κ αυτο ε!
Ευχαριστω παντως παιδια.
κλοπη αποκλειεται εφυγαν.

A

aggel

PB New Member
PB Points
33
Πόλη
Ρόδος
χρονια σου πολλα λαζαρε!κριμας.σου ευχομαι να ξαναμεγαλωσει ο αριθμος των πουλιων σου πολυ γρηγορα.

M

marie

PB New Member
PB Points
12
Πόλη
athina
χρονια πολλα κι απο μενα λαζαρε!λυπαμαι πολυ για τα παπαγαλινια σου!ευχομαι να βρεις κανενα και ευχομαι να μεγαλωσεις γρηγορα την παρεα σου παλι...

A

Anemos84

Banned
PB Points
13
Χρόνια πολλά Λάζαρε! Κρίμα για τα πουλάκια. Πολύ λυπάμαι.
Ελπίζω να βρεις τα περισσότερα και για το δικό τους καλό και να ξαναφτιάξεις το παπαγαλοχωριό σου! Λες και έγινε η έξοδος του Μεσολογγίου!

Z

zxvt

PB New Member
PB Points
15
Πόλη
Φλώρινα
Λυπάμαι πολύ Λάζαρε γι' αυτό που συνέβη... Είναι γεγονός οτι μπορούν να ανοίξουν τα πορτάκια, αν μάθουν πως ανοίγει. Έχω ακούσει και άλλες τέτοιες περιπτώσεις. Το δικό μου κλουβί δυστυχώς δεν έχει ασφάλειες. Όταν τα βγάζω έξω να πάρουν αέρα ασφαλίζω τα πορτάκια με μικρά κλαμεράκια. Έτσι -νομίζω- είναι απίθανο να ανοίξουν και να φύγουν.
Αναρωτιέμαι αν είναι κάπως παρήγορο (για τα παπαγαλάκια όχι για τον Λάζαρο) το οτι έφυγαν 38 και όχι ένα ή δυο... Δηλαδή αν έχουν περισσότερες πιθανότητες επιβίωσής επειδή είναι πολλά σε αριθμό...:confused::confused::confused:
Παρόλα αυτά... χρόνια σου πολλά Λάζαρε! Σύντομα να αποκαταστήσεις τη ζημία και ας ελπίσουμε οτι τα πουλάκια θα είναι καλά εκεί που βρίσκονται...

Φοίβος

Φοίβος

PB Supporter
PB Points
915
Πόλη
Βανκούβερ, Καναδάς
Όνομα
Φοίβος
Πτηνά
Παπαγάλοι
zxvt είπε:
Λυπάμαι πολύ Λάζαρε γι' αυτό που συνέβη... Είναι γεγονός οτι μπορούν να ανοίξουν τα πορτάκια, αν μάθουν πως ανοίγει. Έχω ακούσει και άλλες τέτοιες περιπτώσεις. Το δικό μου κλουβί δυστυχώς δεν έχει ασφάλειες. Όταν τα βγάζω έξω να πάρουν αέρα ασφαλίζω τα πορτάκια με μικρά κλαμεράκια. Έτσι -νομίζω- είναι απίθανο να ανοίξουν και να φύγουν.
Αναρωτιέμαι αν είναι κάπως παρήγορο (για τα παπαγαλάκια όχι για τον Λάζαρο) το οτι έφυγαν 38 και όχι ένα ή δυο... Δηλαδή αν έχουν περισσότερες πιθανότητες επιβίωσής επειδή είναι πολλά σε αριθμό...:confused::confused::confused:
Παρόλα αυτά... χρόνια σου πολλά Λάζαρε! Σύντομα να αποκαταστήσεις τη ζημία και ας ελπίσουμε οτι τα πουλάκια θα είναι καλά εκεί που βρίσκονται...
Ισως Εφη... βοηθαει και ο καιρος που ειναι ζεστος και ερχεται και καλοκαιρι... Αν βρουνε τροπο να τρεφονται εχουν περισσοτερες πιθανοτητες σαν ομαδα...

Georgina

Georgina

Honored Member
PBCP Contributor
PB Points
375
Πόλη
Αθήνα
Πτηνά
Καναρίνια
Πραγματικά από την μιά μεριά είναι πολύ λυπηρό το περιστατικό και ας ελπίσουμε το πάθημα να γίνει μάθημα...Από την άλλη εύχομαι να είναι τυχερά και να επιβιώσουν μέσα στην ζούγκλα της πόλης και να μην γίνουν μεζεδάκια σε καθε λογής αρπαχτικά...:(

Πολύχρονος και του χρόνου με περισσότερα πουλάκια!

Wind-sa

Wind-sa

PB Member
PB Points
130
Πόλη
Αθήνα
Όνομα
Πωλίνα
Πτηνά
Εξωτικά
Κωδ.
ΠΣΕΠΠ EOO-G 044
Lazare, tipose agelies kai vale giro sti perioxi sou...sigoura apo 38 poulakia kapoia mpikane sta spitia...ki mporei tha sou girisoun merika... Pantos psakse ta! 38 den einai 1 h 2...An tha mporesis na mazepsis piso toulaxiston 7-10...tha ne poli kalo...Lipame ilikrina...Poli xalia doro sou efere h tyxi...Xronia sou polla...kai min ta vazeis kato! Se ligo tha exis kainouria 40 papagalakia!

Smokie

Smokie

PB Member
PB Points
65
Πόλη
Κορυδαλλός
Όνομα
Σταμάτης
Πτηνά
Ιθαγενή
Λάζαρε λυπάμαι για αυτό που έγινε έχω χάσει και εγώ πουλάκι έτσι και καταλαβαίνω πως νιώθεις, δυστυχώς απο τα παθήματα μας μαθαίνουμε , εύχομαι να μπορέσεις να βρεις αν όχι όλα τα περισσότερα !

Ι

ΙΟΑ

PB New Member
PB Points
15
Πόλη
ΑΘΗΝΑ
Χρόνια πολλά Λάζαρε.Δεν πειράζει .Καλή συνέχεια.Κάνε το τέλος αρχή.

P

pasx79

PB New Member
PB Points
15
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Πτηνά
Ιθαγενή, Περιστέρια, Οικόσιτα
Χρονια σου πολλα Λαζαρε!
Λυπαμε πού για το περιστατικο που σου συνεβει...κριμα.