Παρουσίαση Η κοκατιλοοικογένεια τώρα που μεγάλωσαν τα μικρά

Συζήτηση με θέμα Η κοκατιλοοικογένεια τώρα που μεγάλωσαν τα μικρά, που ξεκίνησε από mpampikos, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 27 Αυγ 2009.

1. mpampikos

mpampikos PB New Member

παιδια! γεια σας! θέλω να μοιραστώ μαζί σας την χαρα μου με το πώς ειναι να ζεις πλεον με 8 κοκατιλακια! χεχε! ειναι απίστευταα! το καθένα με τον δικό του χαρακτήρα! τα λατρεύωωω...:D
    ειδικά καθε απόγευμα που αρχίζουν και τραγουδάνε-τσιρίζουν όλα μαζί...ειναι πραγματικα απίστευτο! μπορεί να ακούγετε μαζοχιστικό αλλα αυτή η τσιρίδα ειδικα των μικρών μου αρέσει τρελααα...:p
    να και κάποιες μεσημεριανές φώτο...:)

Συνημμένα Αρχεία:

2. mariah

mariah PB Member

Να σου ζησουν και να τα χαιρεσαι!Ειναι ολα τους πανεμορφα!

3. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

Nα σου ζησουν.

5 μικρα για πρωτη φορα νομιζω ειναι παρα πολυ καλα.Μην ξεχασεις τωρα να αφαιρεσεις την φωλια.Απο την ανοιξη παλι..

4. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Τέλεια η οικογένεια! Να σου ζήσουν!

Μεγάλο και άνετο και το κλουβι τους! Θα σου πρότεινα να βάλεις μεσα αρκετα παιχιδια για να απασχολούνται. Θα βρείς πολλές ιδέες για παιχνίδα που μπορείς να κατασκευάσεις μόνος σου , σε αυτο το θέμα https://petbirds.gr/threads/Παιχνιδια-που-εχετε-στα-πουλια-σας.3080/

5. Marilenaki

Marilenaki PB Member

ειναι πανεμορφα! μπραβο σου που τα καταφερες! φανταζομαι την μελωδια τους και θα πρεπει να ειναι παραδεισος εκει!τα μικρα ειναι αξιολατρευτα και με κατι ματακια ολο περιεργεια! το κλουβι τυος φαινεται αρκετα αντο για τοσα κοκατιλ! και παλι μπραβο σου! να τα χαιρεσαι τα πουλακια σου!

6. Victoria

Victoria PB New Member

Ειναι πανεμορφα ολα τους,να τα χαιρεσαι :D

7. fragos

fragos PB Member

να σου ζησουν ειναι πολυ ωραια!

8. mpampikos

mpampikos PB New Member

παιδιά σας ευχαριστώ όλους σας!
    φώτη 6 είναι τα μικρά! απλά στην φωτο το ενα ήταν μπροστά!οσο για την φωλιά την έβγαλα εδώ και καιρό γιατί ξαναζευγαρώνανε και και αρχιζαν πάλι να ετοιμάζονται και δεν ήθελα και αλλο γιατί ειναι ήδη ταλεπωρημένα με 6 μικρά και μία ανεπιτυχής γέννα φέτος!

τζορτζίνα οσα παιχνίδια και να τους έχω πάρει τ'ιποτα δεν τα τραβάει! ούτε που τα αγγίζουν! αλλα πάντως τώρα που είναι πολλά νομίζω οτι ''παίζουν'' μεταξύ τους!

όσο για την κλούβα είναι μεγάλη! οχι πολύ αλλα είναι! μάλλον θα τους φτιάξω μία μεγαλύτερη απο του χρόνου για να είναι πιο άνετα...

9. να τα χερεσαι τα ζουζουνια κουκλακια ειναι!

10. mpampikos

mpampikos PB New Member

σε ευχαριστώ πολύ βασιλική!

11. anatoly

anatoly PB Member

Ειναι ολα τους πανεμορφα!
    Να σου ζησουν!:)

12. kimi

kimi PB New Member

Πολυ ωραια οικογενεια κι απο τι βλεπω ολα στη σειρα. Σαν τις κορες του Ο Μακρη απο την ταινια "Η θεια απο το "Σικαγο"!
    Να σου ζησουν, ναι ειναι γερα.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...