Η καρδερίνα μου δεν πατάει καλα το πόδι της

Συζήτηση με θέμα Η καρδερίνα μου δεν πατάει καλα το πόδι της, που ξεκίνησε από Mikrosektrofeas, στο Forum 'Ασθένειες Ιθαγενών Πουλιών - Υβριδίων' του PetBirds, 9 Δεκ 2008.

1. Mikrosektrofeas

Mikrosektrofeas PB New Member

Για σας εχω μια καρδερινα που εδω και πολυ καιρο τα πουπουλα της ειναι πολυ ανακατεμενα πτερροροια δεν ειναι γιατυ το ειχε και περυσι.τι να κανω για να γινει κανονικο και αστραφτερο;;;:confused: επισης το ενα το ποδι της οταν πεταει απο το ενα ξυλακι στο αλλο δεν το παταει καλα εννοω οτι ενω το ενα το παταει και πιανεται το αλλο το αλλο το παταει αφου το κουνησει δυο τρεις φορες προς τα πισω και προς τα κατω σαν να εχει βγει απτη θεση του.βοηθεια:(:eek:

Συνημμένα Αρχεία:

2. Mikrosektrofeas

δεν ειναι παντα ετσι φουσκωμενη οπως στη φοτο.

3. KOSTAS1

KOSTAS1 Banned

την εχεις βαλει να ζευγαρωσει;
    ειναι ετοιμη; ποσο καιρο την εχεις;
    ειναι εκτροφής;
    sorry για τις ερωτησεις, αλλα θα με ενδιεφεραι να μαθω...
    ευχομαι να σου κανει ωραιους μουλους.

4. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Μικρε εκτροφεα..να ανεβασεις καμια φωτογραφια που να δειχνει το πουλι απο πιο κοντα...να φαινεται καλυτερα το φτερωμα της και δειξε και τα ποδια της...
    Επισης θα ηθελα να μου πεις φωλια και νημα??γιατι??Τι αλλο εχεις μεσα στο κλουβι???
    Κωστας1..ετοιμο πουλι τετοια εποχη???

5. KOSTAS1

KOSTAS1 Banned

καλημερα Σοφια.
    επειτα απο zoom στη φωτογραφία, η μυτη της φαινεται να ειναι κατασπρη. κοιταξε καλυτερα

6. Katerina

Katerina PB Member

Ναι αλλα ειναι υπερβολικα νωρις για ζευγαρωμα καρδερινας,ακομα και σε εσωτερικο χωρο:rolleyes:

7. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Μια ενδειξη οτι μια καρδερινα ειναι πυρωμενη ειναι το ασπρισμα του ραμφους...αλλα ειναι η μονη??Και ισχυει παντα???Η εποχη ειναι τελειως ασχετη για κατι τετοιο(πυρωμα).Δεν εχουμε να κανουμε με καναρινια εδω..που κατω υπο συνθηκες πυρωνουν οποτε θελουμε.Εγω βλεπω ενα πουλι συγνωμη για την απλοτητα της λεξης κατσιασμενο...επισης βλεπω πολλες ταιστρες...αληθεια τι περιεχουν??
    Οπως και να εχει δεν θελω να κανω υποθεσεις ..ας μας απαντησει ο μικρος εκτροφεας(Κωστας).

8. Mikrosektrofeas

με παρεξηγησατε αυτη η φοτο ειναι παλιοτερη.αν θελετε καινουρια φοτο θα περιμενετε μεχρι την δευτερα.δεν ξερω αμα ειναι εκτροφης αλλα ειναι παρα πολυ ηρεμη κελαηδαει ακομα κι αν ακουμπαω με το χερι μουστο κλουβι της!

9. Mikrosektrofeas

οσο για της φαιστρες εχουν μεσα τροφη για αγρια και προσθετο νιζερ.

10. thanasis

thanasis PB New Member

Την έχεις ταΐστρα μόνο με κανναβούρι ?
    Στο πόδι που έχει πρόβλημα έχει δαχτυλίδι ?
    Ακόμη τα πόδια της μήπως έχουνε κάποια αρρώστια ? (δεν θυμάμαι αυτήν την στιγμή πως την λένε αλλά βγάζει πολλά εξογκωματάκια και υπάρχουνε ειδικές αλοιφές για θεραπεία ).

11. snassopoulos

snassopoulos PB New Member

δεν τησ βαζεισ μια μπανιεριτσα
    να βαλει το ποδαρακι τησ στο νερο
    να πλυθει λιγακι , για αρχη ?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...