Η καναρα κανει επιθεσεις στον αρσενικο

Συζήτηση με θέμα Η καναρα κανει επιθεσεις στον αρσενικο, που ξεκίνησε από δημητρις113, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 24 Απρ 2016.

Myra
Best Answer Myra, 24 Απρ 2016
Προτεινω να τα χωρισεις, να βλεπονται ομως και να δεις πως θα συμπεριφερθουν. Οταν η κυρια ξαναθελησει να κανει φωλια θα δεις τι καλα που θα τον... Ολόκληρο το Post
  1. εχω ενα ζευγαρι αχατες τοπαζιο ηταν μαζι σαν ζευγαρι πριν τα αγορασω εγω και ειχαν κτιση φωλια οτα τα πηρα εγω τα εβαλα παλι μαζι σε ενα μεγαλο κλουβι τους εβαλα νημα κλπ για να κανουν την δικια τους φωλια μετα απο καποιο χρονο αρχισαν να κτιζουν την φωλια τους
    αρχισε να κανει αυγα η καναρα εγω τα επερνα καθε μερα και τους εβαζα στην θεση τους πλαστικο τις 4 του μηνος εκανε το πρωτο αυγο εκανε 4 αυγα στις 8 του μηνος τα εβαλα ολα μαζι τα αυγα τα πυρωνε κανονικα μεχρι χθες απο χθες σταματησε να τα πυρωνη τα εσπασα ηταν ολα κλουβια τα πεταξα και σημερα ολοι μερα η καναρα κανει επιθεσης στο αρσενικο με μισος τσακωνωντε συνεχεια μαχες μεγαλες τι να κανω δεν ξερω τωρα το βραδυ ειδα ο καναρος εχει τρυπωση στην φωλια μαλον για να αποφευγη της επιθεσης της

2. Best Answer:
    Post #321236 by Myra, 24 Απρ 2016
  3. Myra

Myra PB Moderator Staff Member

Ψήφοι: 1
    Προτεινω να τα χωρισεις, να βλεπονται ομως και να δεις πως θα συμπεριφερθουν.
    Οταν η κυρια ξαναθελησει να κανει φωλια θα δεις τι καλα που θα τον αγαπησει ξανα.

Myra, 24 Απρ 2016
    Best Answer
  4. ααα να κανω αλλη φωλια μην αφησω την ιδια?

5. Myra

Οχι θα βγαλεις τα παντα.
    Καθολου φωλια και θα βαλεις χωρισμα αλλα να βλεπονται.
    Θα βαλεις σε λιγες ημερες 2 3 κλωστες απο το νημα στην πλευρα της καναρας, και οταν δεις οτι προσπαθει να το βαλει σε ταιστρα η καπου να φτιαξει φωλια, θα της βαλεις νημα και φωλιτσα νεα και καθαρα. Οταν αρχισει να την ετοιμαζει, θα βγαλεις το χωρισμα.

6. οκ αυτο θα κανω σε ευχαριστω πολυ

7. Myra

Να μας ενημερωνεις αν θες για τις εξελιξεις!

8. φυσικα και θα σας ενημερωσω

Μοιραστείτε

Φόρτωση...