Η καναρα καθεται εξω απο τη φωλια ακίνητη

Συζήτηση με θέμα Η καναρα καθεται εξω απο τη φωλια ακίνητη, που ξεκίνησε από ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 2 Φεβ 2014.

1. Καλησπέρα παιδιά. Μόλις τώρα ειδα ότι τα πρωτα 3 αυγα έσπασαν και βγήκαν τα μικρά. Η καναρα όμως καθεται εξω απο την Φολια και Μένει ακίνητη .Πρέπει να κάνω κατι εγω; Αρσενικός δεν υπάρχει στο κλουβί

2. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Aν της πεις να μπει μέσα στη φωλιά...δεν θα το καταλάβει σίγουρα.

Αν δεν της πεις τίποτα ...σε λίγη ώρα θα μπει.

Οι νεοσσοι δεν έχουν ανάγκη να ταιστούν αμέσως για να φοβάσαι.

Απλά ξεχασε την και μην την ενοχλείς πηγαίνοντας συνέχεια απο πάνω της να δεις τι κάνει.

Ολα καλά θα πάνε.

3. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Με το καλό να σου ζήσουν!

4. Ian32

Ian32 PB New Member

Με το καλο φίλε είδες πού Στο ΠΑ και ανησυχούσες τσάμπα; Τον αρσενικό γιατί δεν τον έχεις; Τις πρώτες 24 ώρες τρέφονται με τον κρόκο που έχουν απορροφήσει από το αυγό Μετα συνήθως ταΐζουν. Να ξέρεις ότι υπάρχουν περίεργες καναρες που χωρίς αρσενικό χαλάνε τον κόσμο. Αν δεν μπει να τα ζεστάνει είναι δύσκολα τα πράγματα.

5. Το
    τον αρσενικό τον έβγαλα γιατι μετα απο 4-5 μέρες που κλοσουσε η καναρα τα παρατουσε ολα και ορμουσε πανω του .συνεχως αρπαζοντου σαν

6. alicedros

alicedros PB Supporter

Πόση ώρα είναι εκτός φωλιάς? Τα έχεις σε εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο? Σε πόση θερμοκρασία είναι?

7. ΑΒΑΤΟΝ

ΑΒΑΤΟΝ PB Known Member

Τετοια ώρα Αλίκη θα κοιμάται και η κανάρα και τα καναρινάκια και ο XIONEAS.:rolleyes:

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Εμένα αν η κανάρα μου δεν έμπαινε στη φωλιά δε θα κοιμόμουν! θα καθόμουν καραούλι να παρακολουθώ.. :p

9. Τελικά φαίνεται ότι λειτούργησε το μητρικό ένστικτο και μπήκε στην φωλιά .γιανα δούμε αύριο .. Ευχαριστώ πολυ παντος για τις συμβουλές και το ενδιαφέρον ..ααα εγω ακομα δεν κοιμάμαι χαχαχα

10. Σε εσωτερικό στο σπίτι μεσα γύρω στους 22βαθμους

11. alicedros

alicedros PB Supporter

Γιώργο άμα δεν την ενοχλείς και την παρατηρείς μόνο από μακρυά δεν νομίζω να έχεις θέμα! Εύχομαι να εξελιχθεί στην καλύτερη μανούλα! :) Περιμένουμε φώτο στην ανάλογη ενότητα! Όλα θα πάνε καλά! :)

Τέλεια! ;)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...