Η κανάρα μου δεν πρόσεξε το μικρό της και το έχασα

Συζήτηση με θέμα Η κανάρα μου δεν πρόσεξε το μικρό της και το έχασα, που ξεκίνησε από Πόπη Μπού, στο Forum 'Αναπαραγωγή Καναρινιών' του PetBirds, 25 Μαϊ 2008.

1. Πόπη Μπού

Πόπη Μπού PB New Member

Σας ευχαριστώ ολους για την αποδοχή σας ...ας αρχίσω λοιπον με ένα απο τα προβλήματα μου.Μετά απο ενός χρόνου προσπάθεια απέκτησα το πρώτο μου μωρό.Ομως και πάλι στάθηκα άτυχη..γιατι η κανάρα μου δεν πρόσεξε το μικρό της και το έχασα...επίσης σα να μην έφθανε αυτό τα υπόλοιπα αυγά τα έθαψε κάτω απο τις κλωστούλες της φωλιάς .Εχω απελπιστεί:(

2. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Ερίνα μου...επειδη εδώ που εγραψες είναι μια γωνιτσα υποδοχής, θα ηταν προτιμότερο να θέσεις το ερώτημά σου στην κατάλληλη ενότητα για να μπουν, να διαβασουν και να απαντησουν οι γνώστες...(μιας και εδω δεν μπαινουν όλοι να διαβασουν...) Πιστευω πως η ενότητα της αναπαραγωγής θα ήταν μια καλή σκέψη. Επισης παρόμοια θέματα εχουν συζητηθεί ξανά στο παρελθόν. Αν βαλεις την κατάλληλη λέξη στην αναζήτηση θα διαβασεις πολλά χρήσιμα πράγματα και αν μείνουν πάλι απορίες εδώ είμαστε!

3. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Εντάξει, μεταφέρθηκε :)

4. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

αν δε ν σου κανει κοπο διαβασε λιγο τα καταλληλα θεματα κα ιαν εχεις ακομα αποριες,γραψε σε αυτο εδω το θεμα που ανοιξες κα ιθα προσπαθησουμε να σε βοηθησουμε να εισαι καλα και να ξερεις ακομα και ο πιο εμπειρος εκτροφεας κανει λαθη ...

5. ShadyLady

ShadyLady PB Member Article Writer

ποσο χρονων ειναι η καναρα σου?? εχει ξαναγινει μανουλα??
    τα ειχε αναθρεψει σωστα??

6. Πόπη Μπού

Πόπη Μπού PB New Member

Εχει κάνει δυο ακάμα φορές απο τρία-τέσσερα αυγά...Αλλα δεν έβγαλε κανένα.:(

7. ShadyLady

ειναι μικρη σε ηλικια??

8. Πόπη Μπού

Πόπη Μπού PB New Member

είναι το 2007

9. ShadyLady

σχετικα μικρουλα ειναι...μαλλον σε αυτο οφειλεται η αποτυχια.
    μην στενοχωριεσαι θα υπαρξουν κι αλλες γεννες που θα ειναι πετυχημενες:)

10. Πόπη Μπού

Πόπη Μπού PB New Member

ποσεσ γεννεσ πρεπει να κανει μια καναρα το χρονο??:confused:

11. ShadyLady

δεν ξερω...ας σου πουν οι πιο εμπειροι!

12. muthos

muthos PB New Member

το πολυ 3 ολοκληρομενες και οταν λεω ολοκληρομενες ενοω να μεγαλοσει νεοσους οχι να κανει μονο ασπορα αυγα

13. valantis1

valantis1 PB New Member

Οπως λεει και ο Γιαννης 3 γεννες ειναι μια χαρα. 4 ειναι ρισκο. ! Μαλλον ειναι απηρο ακομα

14. Πόπη Μπού

Πόπη Μπού PB New Member

φέτοσ τα έκανε ναι

Μοιραστείτε

Φόρτωση...