Παρουσίαση Η καινουρια μου καναρα

Συζήτηση με θέμα Η καινουρια μου καναρα, που ξεκίνησε από Μεσολογγι, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 1 Φεβ 2009.

1. Μεσολογγι

Μεσολογγι PB New Member

Μου αρεσε μια καναρα ενος φιλου και μου την εδωσε.Την ειχε εξω μαζι με αλλες καναρες και φαινοταν μια χαρα.Χοροπηδαγε επαιζε...Μολις την πηρα την εβαλα σε καραντινα.Μετα αρχισε να τρωει συνεχεια και να καθεται.Εχει φουσκωσει αρκετα.Δεν νομιζω να ειναι κρυωμενη.Την εχω εδω και δυο μερες και ειναι ετσι.Την εβγαλα λιγο εξω για να την βγαλω φοτος.Και οριστε=

Συνημμένα Αρχεία:

2. Μεσολογγι

Μεσολογγι PB New Member

Επισης ξερω οτι οι φωτο δεν ειναι καλες αλλα μηπως ξερετε αν ειναι ρατσας η απλη?

3. Magdalena1

Magdalena1 PB New Member

Δεν μπορώ να σου πώ ότι είμαι η ειδική να σου απαντήσω γιατί εχω λίγη πείρα με τα καναρίνια αλλά θα έλεγα να κάνεις λίγη υπομονή,μήπως της στοίχισε η αλλαγή κατοικίας.Εχασε την παρέα της, καινούργιο περιβάλλον βρήκε λογικό να αισθάνεται ανασφάλεια και να φουσκώνει.Εμένα το κάνει το καναρίνι μου όταν φοβάται η δεν θέλει κάτι...
    Οι φωτογραφίες σου όντως δεν είναι καλές...

4. 8520

8520 PB New Member

θα σου πρότεινα να την αφήσεις σε ένα σταθερό σταθερό μέρος και να την ταΐζεις τηνν τροφή που έχει συνηθίσει. Ετσι θα ξεπεράσει σύντομα το στρες της αλλαγής χώρου.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...