Η καινουργια μου κλουβα 3μ χ 4μ χ 2υψος

Συζήτηση με θέμα Η καινουργια μου κλουβα 3μ χ 4μ χ 2υψος, που ξεκίνησε από stelfi, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 9 Μαϊ 2009.

1. stelfi

stelfi PB New Member

Η κλουβα μου

Συνημμένα Αρχεία:

• klouba.jpg
      klouba.jpg
      File size:
      93,7 KB
      Προβολές:
      914
    • klouba1.jpg
      klouba1.jpg
      File size:
      99,7 KB
      Προβολές:
      795
    • 3.jpg
      3.jpg
      File size:
      97,9 KB
      Προβολές:
      821
    • 4.jpg
      4.jpg
      File size:
      100,2 KB
      Προβολές:
      856
  2. stelfi

stelfi PB New Member

sorry λαθος. ας μου πει καποιος πως ανεβαζω φωτο γιατι εκανα βλακεια

3. stelfi

stelfi PB New Member

ευχαριστω shady lady

4. Lovecarduelis

Lovecarduelis PB New Member

καπος ετσι φανταζομαι κια εγω τη δικια μου κλουβα φιλε μου.. συγχαρητηρια, τι πουλια θα βαλεις μεσα?

5. GALEKOS

GALEKOS PB New Member

εχεις πολλα πουλια να βαλεις?

6. stelfi

stelfi PB New Member

ευχαριστω παιδια, 10 πουλακια εχω μεσα 4 καρδερινες 2 φλωρους 1 σπινο και 3 θυληκα καναρινια. εχουνε βρει την χαρα τους...

7. vasileia

vasileia PB New Member

σήγουρα κάνει να τα βάλεις όλα αυτά μαζί ή θα έχεις τσακωμούς:confused:

8. Frania

Frania PB Member

Συγχαρητηρια!Ειναι πολυ ωραια!Θα ηθελα,σε παρακαλω να μαθω λιγα πραγματα για το υλικο που χρησιμοποιησες για την οροφη. Ειναι το γνωστο χορτο που χρησιμοποιουν στα θερμοκηπια?Μου φαινεται καλυτερης ποιοτητας και με ενδιαφερει που μπορει να βρει κανεις και αν υπαρχουν στανταρ διαστασεις!Οπως και ναναι ομως..Καλοριζικη και με φωλιτσες!

9. stelfi

stelfi PB New Member

βασιλεια ειναι μεγαλος ο χωρος και δεν υπαρχει προβλημα,αλλο κανει μπανιο αλλο τρωει αλλο καθεται στο κλαδι και κελαιδαει.. ουτε καν συναντιουνται να μαλωσουν.frania αυτο ειναι διχτυ σκιασης το αγορασα 0,80 λεπτα το τετραγωνικο και προστατευει τα πουλακια απο τον ηλιο,εχει επισης και πιο φτηνο με 0,40 το τετρ. αλλα δεν ειναι τοσο πυκνο

10. sadistis

sadistis PB New Member

μακάρι να είχαμε και εμείς τόσο χώρο για να κάναμε τέτοιες κλούβες . καλορίζικα και σου εύχομαι να την γεμίσεις με πολλά πουλάκια

11. Δημητρης_Α

Δημητρης_Α PB New Member

τελεια..τροφη φανταζομαι τους βαζεις εσυ ετσι,μπολικη???το ονειρο μου ειναι να φτιαξω μια τετοια..

12. jenia21

jenia21 PB New Member

Πολυ ωραια ειναι βαλε μεσα φωλιες και αστα και αν μπορεις βαλε κατι στην σκεπη για να προστατευονται απο την βροχη.

13. Frania

Frania PB Member

Πολυ καλη η τιμη,αλλα τελικα δεν ξερω που μπορω να βρω να αγορασω!:)

14. SAKMP1

SAKMP1 PB New Member

Πολυ ομορφη η κλουβα σου!Καλα θα ηταν ομως να την κλεισεις κανα μετρο απο πανω και απο τις δυο πλευρες για να προστατευονται τα πουλια σου οταν οι καιρικες συνθηκες ειναι ασχημες(βροχη και ειδικα αερας).Αυτο σου το λεω απο προσωπικη πειρα και παντα καλοπροαιρετα.

15. stelfi

stelfi PB New Member

ναι το εχω σκεφτει να την κλεισω απο ενα μετρο στα πλαγια για τον αερα πιο πολυ, απο πανω εχω λαμαρινα 1μ χ 4μ τραπεζοιδη που προστατευει απο τον ηλιο και τη βροχη, οσο για φωλιες δεν εβαλα ακομη, σκεφτομε να φυτεψω κανενα αναριχωμενο φυτο ωστε να νιωθουν σιγουρια κ ετσι ισως ζευγαρωσουν

16. stelfi

stelfi PB New Member

σε μαγαζι με υλικα οικοδομων εχει σιγουρα

17. vasileia

vasileia PB New Member

ά,οκ συνηθήσαν το νέο τους περιβάλλον?

Μοιραστείτε

Φόρτωση...