Η καινουργια κλουβα για τον κηπο 2x2!

Συζήτηση με θέμα Η καινουργια κλουβα για τον κηπο 2x2!, που ξεκίνησε από EFTHIMIS, στο Forum 'Ιδιοκατασκευές, Παρουσιάσεις Εκτροφείων' του PetBirds, 12 Μαϊ 2009.

1. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Η καινουργια κλουβα για τον κηπο 2x2

Συνημμένα Αρχεία:

2. grcathens

grcathens PB New Member

Πολύ ωραία ... πες μας τεχνικά χαρακτηριστικά και κόστη...

Φιλικά, Γιάννης

3. potidianos

potidianos PB New Member

Μπραβο Εfthimis πολυ καλη κατασκευη!
    αλλα πες μας μερικα πραγματα
    γιατι την εκλησες απο παντου?
    εκει θα βαλεις τα κλουβια σου?
    θα το εχεις σαν εκτροφειο δηλαδη?

4. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Οι διαστασεις της ειναι 2x2 μου στοιχισαν 250ευρω τα υλικα και δουλεια δικη μου!Το απογευμα ετοιμαζω και εξωτερικη αυλη,αυτο το σπιτακι θα ειναι για να κοιμαται το βραδυ το κοκατουα!

5. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Τελεια η κατασκευη σου! Προσεξε ομως διοτι μπορει ανετα να ανοιξει τρυπες στο ξυλο και να φυγει. Μηπως εσωτερικα να την εντυνες και με συρματοπλεγμα?

6. Lovecarduelis

Lovecarduelis PB New Member

εισαι πολυ μερακλης ρε ευθυμη... μπραβο!

7. hrpapanik1

hrpapanik1 PB New Member

τι υλικό έβαλες για σκεπή?Θα βάλεις κλουβιά μέσα ή ελέυθερα θα τα αφήσεις?Παρα πολύ ωραία κλούβα!Μπράβο.Δώσε λεπτομέρειες!

8. Frania

Frania PB Member

Πολυ καλη δουλεια!

9. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Αυτο σπιτακι θα ειναι ο χωρος στο οποιο θα τον εχω το βραδυ (την cockatoo)και ετοιμαζω ενα πλαισιο ξυλινο με συτα (στο ιδιο μεγεθος περιπου με το σπιτακι) το οποιο θα το τοποθετησω απο την δεξια μερια και θα ειναι η αυλη του!To υλικο που χρησιμοποιησα στη στεγη ειναι ασφαλτοκεραμιδι!

10. Πολύ ωραία κατασκευή. Μπράβο Ευθύμη!
    Αυτά που κρέμονται στη λάμπα τι είναι, τρίχα από γούνα;

11. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Οχι ρε Δημητρη :D πολυεστερας ειναι!

12. Yasmin

Yasmin PB Member

Γιατί να τον έχεις στον κήπο το βράδυ;:rolleyes:

13. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Πιστευω στην εξοχη θα ειναι καλυτερα για τον παπαγαλο και θα ειναι και πιο ελευθερος!

14. Yasmin

Yasmin PB Member

Επειδή μέχρι τώρα έχει συνηθήσει να κοιμάμαι μέσα και αυτό του δείνει και ασφάλεια νομίζω εγώ τουλάχιστον.. Εξώ είναι και αρπακτικά το βράδυ, έχει και κουνούπια, είναι μεγάλο το πουλί δε λέω, αλλά δεν ξέρω. Μια σκέψη έκανα..

15. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Ειναι αρκετα ασφαλες στην αυλη μου,διαφορετικα δεν θα τολμουσα να την αφησω εξω!Το μονα αρπακτικα που φοβαμαι ειναι τους ανθρωπους:D,μην και τυχον εχει την ιδεα κανεις να μου την κλεψη αλλα και παλι ειναι πολυ δυσκολο!Ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον σου!

16. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Κι εγω πιστευω οτι δνε θα εχει προβλημα στην αυλη αλλα εξακολουθω να πιστευω οτι το ξυλο δεν κανει σαν υλικο γι αυτα τα πουλια διοτι μπορουν πανευκολα να το κανουν πριονιδι σε λιγη ωρα. Εγω θα σου προτεινα σιδερενιο σκελετο για τον εξωτερικο του χωρο και οπως σου ειπα και πριν και μια επενδυση με σιτα του εσωτερικου χωρου απο το σπιτακι.

17. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Eχεις δικαιο Φοιβο απλα η κοριτσαρα μου ασχολειται μονο με τα παιχνιδια της και πιστευω οτι δεν θα ασχολειθει με το σπιτακι!Θα το καταλαβω με τον καιρο!Σ'ευχαριστω πολυ για τις επισημανσεις σου!

18. kanarakis

kanarakis PB New Member

Πολύ καλή δουλειά! Μπράβο . Είναι εύκολο να μας πεις με τι έχεις περάσει τα ξύλα για προστασία από ήλιο και βροχή?

19. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

Φιλε Ακη τα εχω περασει δυο χερια συντηρητικο!

20. EFTHIMIS

EFTHIMIS PB New Member

και εδω τελειωσε και η αυλη της,τωρα πιστευω να ειναι αρκετα ανετη!;)):)

Συνημμένα Αρχεία:

Μοιραστείτε

Φόρτωση...