Η θηλυκια μου δεν ειναι καλα

Συζήτηση με θέμα Η θηλυκια μου δεν ειναι καλα, που ξεκίνησε από Xamodraki, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 8 Οκτ 2008.

1. Xamodraki

Xamodraki PB New Member

Το πουλακι δεν ειναι καλα απο χθες. Τρωει και πινει νερο κανονικα αλλα ειναι ακεφη και καθεται συνεχεια φουσκωμενη και σε σταση υπνου. Και τα ματια της ειναι λιγο θολα. Δεν εχει καμμια πληγη και οι κενωσεις ειναι κανονικες. Με προβληματιζει γιατι δεν μοιαζει αρρωστο αλλα φερεται ετσι. :( Και φοβαμαι μην εχει κατι και κολλησουμε ολοι, ειμαστε και σε ευαισθητη κατασταση

2. marianna2384

marianna2384 PB New Member

Ψυχραιμία κατ' αρχην...αν νομίζεις οτι κατι δεν πάει καλα γιατι δεν το πάς σε ενα γιατρό να σου φύγουν οι σκέψεις και να σιγουρευτεις οτι ολα ειναι καλά???

3. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εαν δε φτερνιζεται και δεν εχει καταροη τοτε εγω θα ελεγα να την παρακολουθησεις 2-3 ημερες ακομη, απο αποσταση οσοι ειναι σε ευαισθητη κατασταση, και αν δεις και δεν ειναι πολυ καλα ακομη ισως να εκλεινες ενα ραντεβου με εναν πτηνιατρο. :)

Ισως ενα συμπληρωμα διατροφης να βοηθουσε αν δεν τρωνε φρουτα και λαχανικα. Αλλα ισως ειναι καλυτερα να στα προτεινει καποιος ειδικος.

4. Xamodraki

Xamodraki PB New Member

Ακομη δεν προλαβα να το καλοσκεφτω. Δεν μπορω και να το πιασω κιολας. Για να το παω σε γιατρο θα πρεπει να περιμενω λιγο

5. Xamodraki

Xamodraki PB New Member

Τιποτα απο τα δυο δεν εχει. Και ο αντρας μου εβαλε μια βιταμινη στο νερο τους (μη με ρωτησετε ποια δεν ξερω). Θα τα παω στον πτηνιατρο αναγκαστικα...μηπως ειναι απλα γεραματα? (τα 'χει τα χρονακια της)

Μοιραστείτε

Φόρτωση...