Η δυσκολη ωρα του απογαλακτισμου

Συζήτηση με θέμα Η δυσκολη ωρα του απογαλακτισμου, που ξεκίνησε από anatoly, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 16 Ιουλ 2008.

1. anatoly

anatoly PB Member

Καλησπερα!
    Οπως εχω αναφερει κ σε παλιοτερο ποστ εχω ενα μικρο παπαγαλακι, το ταιζω με φορμουλα πανω απο 4 βδομαδες, τις 3 πρωτες 4 φορες την ημερα, την 4η μειωσα σε 3 φορες την ημερα παρεχοντας του κ αυγοτροφη,αυτη τη Δευτερα το ταισα μονο το βραδυ δινοντας του ταυτοχρονα κ σπορους, την Τριτη το πηγα στο γιατρο κ μου ειπε να μην το ξαναταισω, εχει ολο το πτερωμα του κ μπορει να φαει μονο του, περιττο να πω οτι μολις με βλεπει κανει σαν τρελο, βαζω το χερι μεσα στο κλουβακι του κ δεν φευγει με τιποτα!
    Σημερα δεν αντεξα το ταισα πριν λιγο κ αυτο ανοιξε τα φτερα του κ πεταξε, ανεβηκε πανω στο πολυφωτο, ευτυχως δεν εχασα την ψυχραιμια μου ανεβηκα στη καρεκλα κ του απλωσα το χερι μου κ αμεσως ηρθε!
    Για να μην σας κουραζω αυτα τα συναισθηματα κ το δεσιμο ειναι πρωτογνορα για μενα κ απλα ηθελα να τα μοιραστω μαζι σας (με κινδυνο να ακουστω υπερευαισθητη ή οτι αλλο...)
    φιλικα:)

2. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Ακουγεται φανταστικο συναισθημα! :) Εισαι πολυ τυχερη ! :D Μονο αυτο το μικρο ταισες με το χερι? Αρχισε να τρωει μονο του? Να τους μαθεις σιγα σιγα μολις συνηθισει το στομαχακι του στο κανονικο φαγητο να δοκιμασει πολλες γευσεις με ποικιλια φρουτων και λαχανικων. Σε λιγο καιρο ομως... :)

και δεν ακουγεσαι καθολου υπερευαισθητη... ολοι ετσι θα νιωθανε στη θεση σου! ;)

3. Pigaki

Pigaki PB New Member

Μην ανησυχεις, σε καταλαβαινουμε! Αλλου μπορει, αλλα εδω μεσα ειδικα δεν προκειται να σε παρεξηγησει κανεις:p

4. anatoly

anatoly PB Member

τα αλλα 3 τα ταισα μολις μια εβδομαδα τωρα ειναι τελειως ανεξαρτητα κ ειναι μαζι με τα υπολοιπα στο κλουβι, ειναι τα πρωτα που δοκιμαζουν οτι νεο λαχανικο τους δινω κ ετσι παρασερνουν κ τα μεγαλυτερα:D

Μοιραστείτε

Φόρτωση...