Παρουσίαση Η βρομιαρούλα

Συζήτηση με θέμα Η βρομιαρούλα, που ξεκίνησε από teo2, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 2 Αυγ 2008.

1. teo2

teo2 PB New Member

Είναι απο την δεύτερη και τελευταία γένα των Budgie μου έχει περιεργα χρώματα και είναι ες και την βούτηξες στην λάσπη :D αλλά το ένα πόδι της το πατά στο ΄πλάι και το ένα φτερό δεν μπορεί να το κρατάει και σέρνετε :( και πετά πού λίγο 20-30 εκατοστά τουλάχιστον μπορεί να προσγειώνετε κανονικά και δεν χτυά στο έδαφος θα την έδινα στην γιαγιά μου αλλά έχει την ιδιαιτερότητα και η γιαγιά μου δεν έχει πού εμπειρία από πυλιά...Ξέρετε τι έχει??

Συνημμένα Αρχεία:

2. Χριστιάνα

Χριστιάνα PB New Member

Πρώτη φορά βλεπω αυτό το χρώμα αλλά την βρίσκω πολύ όμορφη. Γεννήθηκε με το φτερό να σέρνεται?

3. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

καλα ειναι παρα πολυ ομορφο!εσενα δεν σου αρεσει?τελιο!αλλα μπορει και να αλλαξει μετα την πρωτη της πτερορροια!μηπως επειδη εχει αυτη την ιδιαιτεροτητα να μην πρεπει να το δωσεις στην γιαγια σου που δεν εχει εμπειρια?

4. teo2

teo2 PB New Member

Αυτό λέω δεν θα την δόσω δεν σέρνετε μόνο το φτερό αλλά και το ποδαράκι της δεν το πατά καλά ααα πανέμορφη είναι λες κια την βούτηξες στην λασπη και από κατω έχει μπλεθαλασσι φωσφοριζε και είναι τέλεια

5. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Μήπως έχει χτυπήσει κάπου; Το έχεις κοιτάξει; Αν όχι για κοιταξέ το. Ή μήπως είχε πιαστεί το ποδαράκι της σε κάποιο εξάρτημα του κλουβιού... Το καλύτερο βέβαια απο όλα θα ήταν να το πας σε έναν γιατρό το πουλάκι... Πάντως είναι πανέμορφη.

6. Fotis_K

Fotis_K PB Known Member

κοιταξε κι αυτο ομως που σου λεει η μαιρη!εμενα μια κλωστουλα ειχε κι εγινε τουμπανο το ποδαρακι του και τωρα ειναι σε κακα χαλια!μαλλον θα του το κοψουν οταν γυρισω!αλλα θελω να τον παω πρωτα και σε ενα πτηνιατρο!

7. 8520

8520 PB New Member

Πάντως αν γεννήθηκε έτσι είναι πολύ πιθανών να έχει γενετικό ελάττωμα.

Ειναι όμως πανεμορφη!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...