Περιβάλλον Η ανθρώπινη ικανότητα της απανθρωπιάς

Συζήτηση με θέμα Η ανθρώπινη ικανότητα της απανθρωπιάς, που ξεκίνησε από lancashire, στο Forum 'Chit Chat' του PetBirds, 24 Φεβ 2008.

1. lancashire

lancashire PB New Member

Ξ— Ξ±Ξ½ΞΈΟΟŽΟ€ΞΉΞ½Ξ· ΞΉΞΊΞ±Ξ½ΟŒΟ„Ξ·Ο„Ξ± της απανθρωπιάς - Area22 - Contra.gr Blogs
    δειτε τα βιντεακια
    τα λογια ειναι περιτα

δεν αντεξα να τα δω απο ενα σημειο και περα
    προσεξτε ειναι πολυ σκληρα

2. gardeline

gardeline PB New Member

Οσα περισσοτερα μαθαινω για τους ανθρωπους ,τοσο πιο πολυ αγαπω τα ζωα.

3. lancashire

lancashire PB New Member

τι να πω ρε φιλε, νομιζα οτι ηξερα μερικα πραγματα αλλα μαλλον τα απεφευγα

4. epo

epo PB New Member

ειναι οντως το πιο σκληρο youtube που εχω δει...εχει μηνες που κυκλοφορει στο net!

αν ειχα μπροστα μου εναν απο αυτα τα καθαρματα...δεν ξερω τι θα εκανα ειλικρινα...
    δεν αξιζουν να λεγονται ανθρωποι...το πιστευω αυτο που λεω!

5. Isidoros

Isidoros PB New Member

Ρε παιδιά κοιτάω τα βίντεο και βλέπω κάποιον (ο θεός να τον κάνει άνθρωπο) να γδέρνει ένα ζώο.Και ξαφνικά το ζωάκι κουνιέται.Κάνουν λάθος τα μάτια μου λέω.Και βλέπω και παρακάτω.
    Παιδιά τα είδα όλα.

6. evaluieva

evaluieva PB Member

φρικτα τα πρωτα 3-4 κ μονο δευτερολεπτα που μπορεσα να δω...
    ζαλιστηκα κ ανακατευτηκα...
    δεν μπορω να πιστεψω τετοια φρικη παρ'ολο που το βλεπω.
    μου κανε εντυπωση το βλεμμα του ζωου στο 1ο βιντεο σ ενα κοντινο πλανο με ματωμενη μυτη κ υφος απελπισιας κ τρομου...
    εκει λιγο πιο κατω το εκλεισα που ξεκινουσε να γδερνει κ αυτο να κουνιεται
    ΓΙΑΤΙ τετοια διαδικασια???
    :eek:
    δεν μπορω επισης να πιστεψω, ουτε αυτα που διαβασα οτι ετσι παιρνεις καλυτερη ποιοτητα γουνας κλπ...
    αν ο ανθρωπος ( καποια ανθρωποειδη δλδ) δεν ειχε τετοιες φονικες συμπεριφορες βασσανισμου δεν θα γινοταν ολα αυτα...ετσι...

7. epo

epo PB New Member

ευα μου!οι ανθρωποι ειναι απανθρωποι...κ υπαρχουν κ αναμεσα μας τετοιοι...οχι μονο σε υπαναπτυκτες χωρες!

8. evaluieva

evaluieva PB Member

δεν ξερω ρε παιδια ,εγω ουτε το μισο δεν ειδα
    κ ακομα ζαλιζομαι ...κ ανακατευομαι!δεν μπορω να το ξεχασω:eek:
    κατι επαθε το κεφαλι μου....:eek:

πως μπορουν αυτοι κ το κανουν αυτο>?
    δεν τρελαινονται...πρεπει να ναι πολυ αρρωστοι...
    κ μονο που εχουν σωμα κ αντιλληψη του πονου θα επρεπε να νιωθουν ενα μερος του βασσανισμου των θυματων τους...
    δεν ειναι δυνατον...
    ποσο ψυχροι(...) ...ειναι?

9. epo

epo PB New Member

οταν εθιζεσαι στο κακο...πλεον παυεις να χεις αισθηματα μαλλον...

10. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Εγω το μονο που θα πω ειναι οτι πιστευω οτι οποιος ειναι ικανος να το κανει αυτο σε ενα ζωο τοτε ΕΓΩ τον εχω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ικανο να το κανει και σε ανθρωπο. Αυτο μονο γιατι αηδιασα, δεν ειδα τα βιντεο αυτα αλλα θυμηθηκα κατι παλιοτερα...

11. evaluieva

evaluieva PB Member

οντως ανεστη
    κ για το πρωτο που γραφεις ...
    αλλα πιστευω
    κ οτι αυτες οι εικονες δεν ξεχνιουνται
    για αυτο κ το κλεισα...
    ηδη χαλαστηκα απιστευτα με το λιγο...

12. Frania

Frania PB Member

Η απολυτη φρικη :(τι τοθελα αφου ξερω οτι δεν το αντεχω. Σκεφτηκα οτι τουλαχιστον αυτο το χρωσταμε σε αυτα τα πλασματα να δουμε για ποια μεγαλη ανθρωπινη αξια πεθαινουν με αυτον τον απεραντο πονο ΠΟΙΑ αμαρτια πληρωνουν ? Δεν μπορεσα .. ας μου πει καποιος. Καιρος να ξανακοξω το οτιδηποτε εχει ματια

13. Frania

Frania PB Member

ηδη χαλαστηκα απιστευτα με το λιγο...Ακριβως Ευα μουπαλι συμφωνω απολυτα μαζι σου.Επιπλεον πρεπει να πω οτι δεν ξερω τι θα μπορουσα να κανω εγω σε αυτον τον ανθρωπο αν ειχα και την παραμικρη ευκαιρια να τον πιασω στα χερια μου ,το σκεφτομαι και τρομαζω...αλλα ειναι βια η αυτοαμυνα ζωης πεστε μου

14. stefanos2007

stefanos2007 PB New Member

Δεν άντεξα να δω ούτε ένα λεπτό.
    Απίστευτο

15. Smokie

Smokie PB Member

Αποφεύγω να βλέπω τέτοια βιντεάκια, είναι πολύ σκληρά για εμένα .

16. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Ούτε κι εγώ μπόρεσα να το δω ολόκληρο παρά μόνο λίγο στην αρχή. Φαντάζομαι ότι έτσι θα συνεχιζόταν μέχρι το τέλος. Δεν μου έρχεται ούτε μια λέξη για να γράψω από τα νεύρα μου. :mad:

Αν υπάρχουν λέει… τώρα τώρα θα εμφανιστεί και πάλι κανένα κτήνος και θα ποστάρει καμία ερώτηση για το "πώς γδέρνουν τους σκύλους" για να μας την πει και από πάνω που το παίζουμε ηθικοπλάστες και ψευτοοικολόγοι.

Γ**ώ τα δίποδα τα ζώα σας γ**ώ… :mad:

17. astrapogiannos

astrapogiannos PB Member

παιδια ειμαι γενικα σκληρος ανθρωπος δεν κωλλωνω αλλα το μονο σημ,ειο των βιντεο που με συκλονισε ειναι οταν ειδα γδαρμενο το ρακουν{νομιζω ρακουν}να προσπαθει να σηκωθει αυτο με τσακισε με εκανε κουρελι,τι σκατα ζωα ειμαστε ρε γ...το???που θα παμε τελικα???ας γινουμε κα ικαννιβαλοι να ησυχασουμε ,μονο αυτο μενει να γινουμε ολα τα αλλα ειμαστε ηδη

18. Katerina

Katerina PB Member

Eυτυχως απο τα γραφομενα σας και μονο καταλαβα περιπου περι τινος προκειται,οσον αφορα το βιντεο,δεν αντεχω να δω,το ξερω εκ των προτερων...λυπαμαι πολυ:mad:

19. Isidoros

Isidoros PB New Member

Παιδιά θα συμφωνήσω με τον αστραπόγιαννο.Και εγώ γενικά είμαι σκληρός άνθρωπος.Όμως βλέποντας τα βιντεάκια χθες δεν μπορεί να μου φύγει από το μυαλό η εικόνα των ζώων.
    Βέβαια στην προκειμένη φάση ζώο είναι εκείνος ο τύπος που γδέρνει τα ανυπεράσπιστα ζωάκια.
    Αλήθεια ήθελα να έβλεπα τον δήθεν μάγκα να το κάνει αυτό σε καμία αρκούδα.
    Από την άλλη έχω μία απορία.Αυτός φταίει για κάποιες δήθεν κυρίες που δεν μπορούν να βάλουν άλλο ρούχο πάνω τους παρά μόνο μία φυσική γούνα?
    Θα ήθελα να έχω την δύναμη μία τέτοια δήθεν κυρία να την πάρω από το χέρι και της δείξω το κακόμοιρο το πλασματάκι που γδαρμένα παρακαλεί το τέλος του.
    Κύριοι είμαστε φιλοξενούμενοι σε έναν κόσμο που δεν μας ανήκει.Πρέπει να κάνουμε κάτι να διαφυλάξουμε ότι έχει απομείνει.Είναι ντροπή για όλους μας ο άνθρωπος που πλέον φτάνει στον Άρη να γδέρνει με τόσο μίσος ένα ανυπεράσπιστο ζωάκι.

20. sophia pj.

sophia pj. PB New Member

Δεν μπορω να βρω τις λεξεις να περιγραψω τι ενιωσα..και τι νιωθω...Δεν καταφερα να το δω..ολοκληρο.Ξερω ομως πως την επομενη φορα που θα δω καμια κυρατσα στο δρομο με γουναρικο θα της ορμηξω..κι ας γινω γραφικη!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...