Η Σασα επεσε στο λαδι

Συζήτηση με θέμα Η Σασα επεσε στο λαδι, που ξεκίνησε από constadinos, στο Forum 'Παπαγάλοι Γενικά' του PetBirds, 28 Μαϊ 2009.

1. constadinos

constadinos PB New Member

Παιδια μην με φατε!.Της μητερας μου οταν ελιπα το πρωι της βγηκε εξω η Σασα με αποτελεσμα να πεσει σε ενα μπολ με λαδι!Εχει γινει χαλια η κακομοιρα!Τι να κανω?Την εβαλα για μπανιο αλλα ειναι ...Εν ολιγης εγινε ΣΑΣΑ ΕΝ ΕΛΑΔΙ!Μπορει να πεθανει???:(

Συνημμένα Αρχεία:

2. FINCHiii

FINCHiii PB New Member

Αν το λαδι ηταν ελειολαδο... , γενικα για χρηση τροφης δεν θα εχει προβλημα ...
    Αν προκειται για λαδι μηχανης, τοτε ισως να εχει σοβαρο προβλημα

3. melagio80

melagio80 PB Member

Ωωωωχ!
    Πως το καταφερε αυτο η μικρη?Δυσκολα φευγει το λαδι αλλα το πως καλο θα ηταν να στο πουνε οι πιο εμπειροι...

4. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Πλυνε την με αφθονο χλιαρο νερο τριβοντας απαλα με τα δαχτυλα σου. Ενα σαμπουαν για πουλια για βοηθουσε.

5. constadinos

Οχι δεν ειναι λαδι μηχανης!Αλλα ηταν τηγανισμενο!

6. melagio80

melagio80 PB Member

Ανεστη,αυτο το μπανιο θα μπορουσε να γινει κ με σαμπουαν για μωρα?

7. constadinos

Υπαρχει τετοιο σαμπουαν?Την εκανα λιγο με τζονσον αλλα δεν βοηθησε πολυ!

8. FINCHiii

FINCHiii PB New Member

Το λαδι δεν θα φυγει ευκολα με το νερο καθως δεν διαλλυεται σε αυτο.Με τη σαπουναδα τα αποτελεσματα δεν βελτιωνονται κ πολυ

Αυτο πυ πρεπει να κανεις ειναι να σκουπισεις οσο το δυνατον περισσοτερο γινεται το λαδι απο το σωμα του, και απο τα ΦΤΕΡΑ του!@!

9. constadinos

Την επλυνα και την στεγνωσα μετα με πιστολακι!Αρα Χρηστο να μην αγορασω σαμπουαν?

10. Φοίβος

Φοίβος PB Supporter Article Writer

Θα ηταν καλυτερο ενα σαμπουαν για πουλια αλλα επειδη δεν ειναι και το πιο ευκολο να βρει κανεις τοτε στην τελικη ενα για μωρα. Οχι απορρυπαντικα πιατων κτλ! Επισης το στεγνωμα με το πιστολακι δεν ειναι καλο για τα ηδη ταλαιπωρημενα φτερα της. Τυλιξε το σε χαρτι κουζινας μπας και τραβηξει κι αυτο λιγο λαδι. Αφησε το και λιγο ησυχο ομως γιατι αρκετα ταλαιπωρηθηκε.

11. constadinos

Εγω παντως ειμαι προθυμος να κανω οτιδηποτε για να "ξελιγδωθει"!Το θετικο ειναι οτι μ αφηνει να την χαιδεψω καθως δεν μπορει να πεταξει μακρια!Εφαγε κι απο το χερι μου!:D

12. constadinos

Φοβαμαι μην μου κρυωσει!Κι οσο για το αν ταλαιπωρηθηκε θα συμφωνησω!Να την κανω αυριο μπανιο ξανα χωρις να χρησιμοποιησω πιστολακι?

13. melagio80

melagio80 PB Member

Ο καιρος πλεον ειναι ζεστος,δεν νομιζω να υπαρχει τετοιο προβλημα.
    Απλα μην την εχεις οπου υπαρχει ρευμα,καπου που να μην φυσαει.

14. anatoly

anatoly PB Member

Μα πως επεσε δηλαδη;κ καταφερε να γινει τοσο χαλια;:confused:
    υπτιο στο μπολ εκανε;:p
    ελπιζω να πανε ολα καλα, αλλα βρε Κωνσταντινε ολα στη μαμα σου τα ριχνεις... νομιζω οτι καλο θα ηταν να δειξεις λιγο περισσοτερη υπευθυνοτητα

15. constadinos

Οχι δεν δειχνω καθολου!Ειμουν εκτος σπιτιου και εχω επαναλαβει χιλιες φορες να μην πειραζουν τα Lovebirds μου!Δεν θα ημουν τοσο κατηγοριματικος αν απο απροσεξια τους δεν ειχε πεθανει το αγαπημενο μου παπαγαλακι!:rolleyes:Η μαλλον δολοφονηθει!

16. constadinos

Ας μην το συζητησουμε παραπανω ειναι πονεμενη ιστορια!

17. melagio80

melagio80 PB Member

Τωρα δεν υπαρχει νομιζω λογος να ριχνουμε ευθυνες!
    Το λεω με ολη τν καλη διαθεση...

18. constadinos

Γι αυτο σας λεω αφηστε το!Μην ξυνεται πληγες:rolleyes:!Μια χαρα δεν ειμαι που το ξεπερασα!Ξεφυγαμε κι απο το θεμα μας!:)

19. melagio80

melagio80 PB Member

Εσυ κανε αυτο που πρεπει να κανεις γιατι η Σασα στο τελος θα ειναι ετοιμη για τηγανισμα! :))
    Την επλυνες ξανα?

20. constadinos

Χαχαχαχαχαχαχα:D!Υπεροχοοο!Με πιασε νευρικο γελιο τωρα!Περιμενε!

Μοιραστείτε

Φόρτωση...