Η Κοκο εκανε εμετο (cockatiel)

Συζήτηση με θέμα Η Κοκο εκανε εμετο (cockatiel), που ξεκίνησε από Άλκηστη, στο Forum 'Ασθένειες Παπαγάλων' του PetBirds, 6 Αυγ 2009.

1. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

Καλημερα,

σημερα η Κοκο εκανε εμετο !
    τι να εχει αραγε ?
    μηπως ειναι αρωστη?

2. Billy

Billy PB New Member

ωχ...οσο πιο γρηγορα μπορεις σε ενα πτηνιατρο...μπορει να ειναι επικινδυνο

3. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

θα την παω στα pet city το απογευμα στη γλυφαδα γιατι δεν εχουμε βρει ακομα
    πτηνιατρο εδω κοντα ! πιστευω πως θα ειναι καλα εκει !

4. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

ναι αλλα τρωει και πινει κανονικα και τωρα που γραφω σφυριζει !

5. αλκηστη μου καλημερα για να εκανε το πουλακι εμετο κατι τρεχει καλητερα δες την λιστα με τους πτηνιατρους για να δεις ποιος σε εξιπηρετει

6. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

και τωρα εβγαε κατι σαν σαλια πρασινα στρογγιλα που κολλησαν σε μια πατηθρα και στα καγγελα

δε ειναι καλα εκει στα pet city ?

7. αλκηστη καλητερα πηγαινε το τωρα σε ενα πτηνιατρο πριν να ειναι αργα δεν θελω να σε τρομαξω αλλα καταλαβενεις οτι δεν ειναι φυσιολογηκο αυτο

8. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

δεν μπορω να παω γιατι ειμαι μονη μου αλλα οταν ερθει η μαμα μου το απογευμα στα πετ σιτι

και τωρα εβγαλε κατι κιτρινα συγκεντωμενα μπιλακια !

αλλα σφιριζει !

και τωρα φτερνιστικε

9. Victoria

Victoria PB New Member

Το συντομοτερο σε εναν πτηνιατρο...η εστω μεχρι να ερθει η μαμα σου παρε τηλ να ρωτησεις.

10. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

τωρα πηγε στο μπολ της και τρωει

δεν εχω τηλ. των πετσιτι

11. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

ναι αλλα ειμαι μολις 12

12. fragos

fragos PB Member

ε και τι πειραζει θα σε καταλαβουνε απο την φωνη?

13. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

ε δε θα με καταλαβουν ... δεν μπορω να την παω στα πετ σιτι στη γλυφαδα που εχει κτηνιατρειο και εχει και πτηνιατρο ετσι μας ειπαν δηλαδη...

14. Victoria

Victoria PB New Member

Αλκηστη δεν πειραζει απλα παρε ενα τηλ και πες οτι το κοκατιλ μου εκανε εμετο να δουμε τι θα σου πει και οταν ερθει η μαμα σου πηγαινετε το σε εναν πτηνιατρο.Δεν πειραζει που εισαι 12 ;)

15. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

ειπα τωρα μερικα τηλεφωνα στη μαμα μου να παρει και της ειπα τι κανει και μου ειπε οτι θα παρει γιατι κι εγω ειμαι ολιγον ντροπαλη...

16. αντε περαστικουλια σας!

17. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

μακαρι να γινει καλα !

και ευχαριτουμε !

18. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Aλκηστη, υπο ποίες συνθήκες έκανε εμμετό το πουλι?
    Μήπως το ειχες στα χερια σου και θέλοντας να σε "φροντίσει" έβγαλε λιγη ποσοτητα τροφής για να σε "ταίσει "όπως θα έκανε με έναν πιθανό σύντροφο? Ξερεις τα πουλιά συνηθίζουν να ταίζουν το ένα το άλλο βγαζοντας τροφή απο το στόμα τους και δινοντάς το στο άλλο πουλί...
    Αυτή μπορεί να είναι μια εξήγηση. Ομως αν δεν εγιναν ετσι τα πράγματα, καλυτερα να ενημερώσεις εναν ειδικό γιατρο και οχι τον εμπορο απο τον οποίο το αγορασες ο οποίος δεν εχει ειδικες ιατρικες γνωσεις. Ακομα και εσυ οταν αρρωσταίνεις η μητερα σου επικοινωνει με τον γιατρό και οχι με τον μπακάλη της γειτονιάς!:)

19. Άλκηστη

Άλκηστη PB New Member

δεν την κρατουσα γιατι εχασε την εμπιστοσινη της προς εμενα γιατι τη δευτερα της εβαλα ενα φαρμακο και δεν της αρεσε απλως ημουν κοντα της και της εδινα ενα ωμο μακαρονι !

αλλα πιστευω οτι θα ξναγινουμε φιλες ! αν τα καταφερει ! :'( :(

Μοιραστείτε

Φόρτωση...