Η Καναρα πεθανε

Συζήτηση με θέμα Η Καναρα πεθανε, που ξεκίνησε από υδροχοος 14-02, στο Forum 'Ασθένειες Καναρινιών' του PetBirds, 15 Ιουλ 2008.

1. υδροχοος 14-02

υδροχοος 14-02 PB New Member

Πριν λιγο καιρο ειχα παρει μια Καναρα με ποδαγρα απο λυπηση.Ενω λοιπον πηγαινε καλα απο την ποδαγρα,αρχισε να καθεται κατω στο κλουβι.Τοτε οταν το καταλαβα ειπα να την κοιταξω λιγο καλυτερα.Τελικα ειχε αυγο που δεν μπορουσε να βγαλει.Προσπαθησα να την βοηθησω με λιγο λαδι σπρωχνοντας ελαφρα αλλα με το που την αγγιξα η καρδια της σταματησε.Στεναχωρηθηκα πολυ γιατι ισως ειναι δικο μου λαθος και εκτος απο αυτο αμεσως σκεφτηκα αυτα που μου ειχατε πει περι αγορας απο λυπηση.:(Ελπιζω να ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που μου πεθαινει πλασμα στα χερια,δεν ηταν και οτι καλυτερο.

2. larys

larys PB Member

Λυπάμαι φίλος για το ατυχές γεγονός.Καλή επιτυχία στο μέλον.

3. Kostas21

Kostas21 PB Member

Λυπαμαι πολυ:(

4. mgerom

mgerom PB Supporter Article Writer

--Και εγώ στο εύχομαι αυτό.Πάντως θα ήθελα να σου πώ οτι τώρα,
    μ' αυτό το άτυχο περιστατικό, έχεις πάρει όλη την "γκάμα" συναισθημάτων
    που προσφέρει το χόμπυ μας.Εχω την γνώμη οτι αυτό,όσο κι'αν φαίνεται
    οξύμωρο,είναι ώφελος για την συνέχεια .

5. dani

dani PB New Member

λυπαμαι πολυ για το καναρινακι σου.

6. mortis

mortis Banned

Λυπάμαι φίλε αλλά να ξέρεις ότι αυτά συμβαίνουν.Να θυμάσαι μόνο ότι την πήρες με σκοπό να την περιποιηθείς γνωρίζοντας το πρόβλημα της.Αυτό είναι μεγάλη υπόθεση και λίγοι θα το έκαναν.

7. Μαιρη

Μαιρη PB Member

Καλό της ταξίδι και μπράβο σε σένα που πήρες το πλασματάκι αυτό ενω ήξερες ότι έχει πρόβλημα. Λίγοι θα το έκαναν...

Μοιραστείτε

Φόρτωση...