Ηλικία ανεξαρτητοποίησης Budgie

Συζήτηση με θέμα Ηλικία ανεξαρτητοποίησης Budgie, που ξεκίνησε από lost_beauty, στο Forum 'Αναπαραγωγή Παπαγάλων' του PetBirds, 9 Νοε 2008.

1. lost_beauty

lost_beauty PB New Member

Γεια σας παιδια!:)Με μεγαλη μου χαρα ανακοινωνω οτι ο νεοσσος μπατζι ειναι 22 ημερων και ολοιδιος η μανα του:p,κιτρινος με μαυρες πιτσιλιες.Μηπως ξερετε σε τι ηλικια περιπου θα βγει απ'τη φωλια;Και ποσο καιρο μετα θα το ταιζουν στον πατο του κλουβιου;Ρωταω για να δω ποτε πρεπει να παρω καινουριο κλουβι...Α ειναι αναγκαιο να το βαλω χωριστα;Θα το διωξουν με τσιμπιες διαφορετικα:( ε;

2. Yasmin

Yasmin PB Member

Αν δεν ετοιμαστούν για άλλη γέννα μπορεί να μην τον διώξουν με τσιμπιές.. Εγώ είχα αρκετές γέννες Budgies στο παρελθόν και δεν ήμουν ιδιαίτερα ενημερωμένη. Μόνο μια φορά τσίμπησε η μάνα το μικρό και αυτό γιατί ακριβώς ήταν ο μικρώτερος νεοσός μιας γέννας και έμεινε λίγο παραπάνω στη φωλιά ενώ αυτή έκανε άλλα αβγά.. Αλλά έχει να κάνει και με το πουλί! Η δικιά μου ήταν από τις πολύ στοργικές μάνες θεωρώ..

3. lost_beauty

Πριν λιγες μερες ηταν ετσι!:D

Συνημμένα Αρχεία:

4. anatoly

anatoly PB Member

Περιπου στις 30 με 35 μερες θα γινει ανεξαρτητο, παντως για καλο κ για κακο εσυ να τα παρατηρεις σε περιπτωση που ζευγαρωσουν κ θελει η θυληκια να ξαναγεννησει
    Πριν αποφασισεις να το βαλεις σε αλλο κλουβι βεβαιωσου οτι μπορει να φαει μονο του

5. lost_beauty

Χτες τα είδα να ζευγαρώνουν 3 φορές,σήμερα καμία...Με έχουν μπερδέψει..

Μοιραστείτε

Φόρτωση...