Ηλεκτρονικό πρόγραμμα

Συζήτηση με θέμα Ηλεκτρονικό πρόγραμμα, που ξεκίνησε από takiskl, στο Forum 'Γενικά για Καναρινια' του PetBirds, 13 Φεβ 2009.

1. takiskl

takiskl PB New Member

Μηπως γνωριζει κανενας φιλος εαν υπαρχει καποιο προγραμμα για υπολογιστη που να καταγραφεις και να παρακολουθεις πουλια και γεννες;
    Ανακαλυψα ενα εγω, το Bird Watcher, αλλα ειναι πανακριβο...
    Τιποτα αλλο που να ειναι και οικονομικο;;))
    Ευχαριστω!

2. Lazarus

Lazarus PB New Member

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα που λες το έχω βρει σε ένα site από όπου κατεβάζω τα πάντα.Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο αν είσαι νόμιμος η όχι ψάξε εδώ.

Αν έχεις κάποια απορία για οτίδηποτε για το site πες μου. :)

3. takiskl

takiskl PB New Member

Εννοεις για το συγκεκριμενο η γενικα;

4. Lazarus

Lazarus PB New Member

Άν θέλεις να έχεις αυτό το πρόγραμμα "σπασμένο" όμως υπάρχει στο site που σου είπα.Τώρα αν θα το κατεβάσεις είναι καθαρά δικό σου θέμα υπόληψης.
    Όπως και να έχει είναι σαν να αγοράζεις cd από κάποιο μετανάστη :p
    Αν δεν σε ενδιαφέρει μπες και ψαξ'το!

5. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Δεν είναι μόνο αυτό το θέμα... Η δημοσίευση συνδέσμων προς αυτού του είδους τις ιστοσελίδες δεν επιτρέπεται από τους κανόνες λειτουργίας του PB.
    PetBirds Forum Όροι Χρήσης - Κανόνες Λειτουργίας

6. Lazarus

Lazarus PB New Member

Ουπς...Sorry :) Δεν θα επαναληφεί.

7. takiskl

takiskl PB New Member

Ωραια! Σε νομιμο εχουμε κατι;

8. BISBA

BISBA PB New Member

www.birdsevolutionpro.com

Εδώ υπάρχει ένα νόμιμο πρόγραμμα.
    Είναι πολύ καλό και εύχριστο.

Δεν ξέρω εάν με μια ομαδική παραγκελεία και κάτι παραπάνω στο κόστος, εαν γίνετε να γίνει και ελληνική μετάφραση?
    Υπάρχει σε πολλές γλώσσες ώς τώρα .

9. takiskl

takiskl PB New Member

Ευχαριστω Μπαμπη!
    Το κατεβαζω αμεσως για δοκιμη!

10. THODORIS1982

THODORIS1982 PB New Member

εχει κανενας κατι Freeware Ελληνικο προγραμμα η εστω μια βαση δεδομενων access? Το προγραμμα που λεει ο Μπαμπης ενω ειναι ενδιαφερον μου φαινεται σαν προγραμμα για πετσοπαδες

11. takiskl

takiskl PB New Member

Οντως αρκετα συνθετο για εμενα τουλαχιστον που αναζητω κατι απλο και ευχρηστο! Και ελληνικο κατα προτιμηση!

12. inca1099

inca1099 PB Member Article Writer

Ένα ακόμα πρόγραμμα σε trial μορφή (δεν διαφέρει πολύ απο την κανονική έκδοση) είναι το zoo easy Goat Breeding, Goat Software, Goat Genetics, Goat Pedigree - Product information - ZooEasy

και ένα ελληνικό πρόγραμμα (παλι σε trial μορφή) είναι το bird watcher (αυτό ζητάει και στοιχεία όμως) http://codex-soft.gr/1/index.php?option=com_content&task=view&id=5&Itemid=1

Πιστεύω με ένα ψάξιμο λίγο στα πρότυπα της access και με λίγες ρυθμίσεις και αλλαγές γίνεται αρκετά εύχρηστό και στα μέτρα μας ;)

13. takiskl

takiskl PB New Member

Το bird watcher φαινεται οντως καλο, αλλα στην trial μορφη του εχει ως περιορισμο το οριο των 10 πουλιων για καταχωρηση.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...