Ζητώ να μου χαρίσουν Ζητώ να μου χαρίσουν θηλυκό κόκκινο λιποχρωμικό η αρσενικό gloster

Συζήτηση με θέμα Ζητώ να μου χαρίσουν θηλυκό κόκκινο λιποχρωμικό η αρσενικό gloster, που ξεκίνησε από ΒΑΣΙΛΗΣ ΛΥΤΣΑΚΗΣ, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 31 Ιαν 2016.

1. Δυστυχώς ανήμερα Χριστούγεννα μου πέθανε η θηλυκιά μου κόκκινη έντονη και από τότε ο χιονε αρσενικός είναι μόνος . Το πουλί είναι εξαιρετικό και θα ήθελα πάρα πολύ να βρει ένα ταίρι για την ανοιξη . Ειμαι μαθητης και γι αυτο ζητω να μου το χαρισουν επισης εχω δυο θηλυκα gloster που καθονται μονα τους χωρις αρσενικο. Οποιος εχει καποιο πουλακι που να του περισσεύει θα το εκτιμουσα πολυ

2. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Εμπειρία με αναπαραγωγές και γενικά όλα όσα απαιτούνται για αυτή έχεις .... ώστε να μπορούν να σου εμπιστευτούν το δώρο τους?

3. Εχω με μοσαικ και λευκα υπολειπομενα ανεβαζω μερικες φοτογραφιες για να το αποδειξω

συνεχιζω

Συνημμένα Αρχεία:

4. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Εκείνο που ήταν τα ποδαράκια του στα πλάγια είχε πρόβλημα;

5. απλα ηταν αδυναμο οταν ηταν 2 εβδομαδων τωρα περπατα κανονικα

6. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Μέσα στον χειμώνα κάνεις αναπαραγωγή;

7. εσωτερικη ειναι

8. alicedros

alicedros PB Supporter

Βασίλη καλημέρα!

Στην έκτη φώτο παρατήρησα πως οι κουτσουλιές πέρα του ότι έχουν γεμίσει την πατήρθα (θα μου πεις λογικό με τόσα μικράκια) έχουν ένα κόκκινο χρώμα.. Μήπως δίνεις "κόκκινη βιταμίνη" ή παραπάνω χρωστική απ ότι πρέπει ?? οι κουτσουλιές έχουν πολύ έντονο κόκκινο χρώμα που εκδηλώνει προβλήματα στο συκώτι.. Με συγχωρείς για την παρατήρηση απλά στο λέω για το καλό των μικρών σου.

Τα μικρά αυτά τα έβγαλες τώρα? Τι χρώματα είναι οι γονείς τους? Να τα χαίρεσαι!! :)

9. τωρα τα εβγαλα οι γονεισ ειναι μια χαρα πανε τωρα για την δευτερη γεννα .Γονεις ειναι ασποκοκκινα μοσαικ

10. theodr

theodr PB Member

Να προσέξεις πριν προχωρήσεις σε παραπάνω γέννες τι θα κάνεις με τους νεοσσούς που θα προκύψουν.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...