Ζητω να μου χαρισουν ενα ζεβρακι

Συζήτηση με θέμα Ζητω να μου χαρισουν ενα ζεβρακι, που ξεκίνησε από georgio13, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 26 Σεπ 2009.

Κατάσταση Θέματος:
Κλειστό.
  1. georgio13

georgio13 PB New Member

σασ παρακαλω εχω ενα αδειο κλουβι και θελω να το γεμισω με ενα ζεβρακι.

2. alexandr0ss

alexandr0ss PB New Member

Καλησπέρα φίλε...πριν απο μερικές μέρες βγήκαν τα μωράκια μου, αν θέλεις μπορώ να σου δώσω μόλις αρχίσουνε να τρώνε μόνα τους...αν θέλεις να δείς φωτογραφίες πήγαινε στο άλμπουμ που έχω... :cool:

3. georgio13

georgio13 PB New Member

ωραια. θελω ενα αρσενικο κι ενα θυλικο, αλλααμα δεν θελει να μου δωσεισ δυο, συμβιβαζομαι και με ενα, δεν με νιαζει το φιλο.

4. georgio13

georgio13 PB New Member

αλλα αμα δεχτεισ να μου δωσεισ. να ειναι καποιο σαβατοκυριακο. και να συναντιθουμε στην πλατεια νεασ σμυρνησ.

5. alexandr0ss

alexandr0ss PB New Member

ΟΚ μπορώ να σου δώσω ζευγάρι αν θέλεις. μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφία απο το καναρίνι που θέλεις να δώσεις?

6. georgio13

georgio13 PB New Member

ναι καλυτερο ειναι το ζευγαρι. το καναρνι μου ειναι αυτο, βεβαια δεν το δινω μαζι με το κλουβι. ειναι θυλικο και ειναι ενα απλο καναρινι. [​IMG]

7. georgio13

georgio13 PB New Member

δεν ξερω πωσ ανεβαζεισ φοτο.

8. ria

ria PB New Member

αν ειναι δυο αδερφακια δεν μπορουν να γινουν ζευγαρι !καλυτερα να αρχισεις απο ενα και σιγα σιγα να του παρεις εσυ μια παρεα!:)

φιλικα!

9. georgio13

georgio13 PB New Member

κι εγω αυτο πιστευω. πωσ ειναι καλυτερο να αρχισω απο ενα, αρχικα

10. georgio13

georgio13 PB New Member

επειδι ο φιλοσ μασ αλλαξε γνωμη για τα ζεβρακια. οποιοσ αλλοσ μπορει ειναι εκπροσδεκτοσ.

11. georgio13

georgio13 PB New Member

επειδι δν βλεπω να ενδιαφερετε κανεισ αλλοσ. ξερει κανεισ ποσο κανει ενα ζεβρακι?

12. THODORIS1982

THODORIS1982 PB New Member

Δε μπορω πραγματικα να καταλαβω τι πραγματικα θες?
    1)τη μια προσφερεσαι να ανταλλαξεις την καναρα σου με οτιδηποτε
    2)Την αλλη θες να σου χαρισουν αρσενικο καναρινι για να ζευγαρωσεις το θυληκο σου αφου αποφασισες να το κρατησεις
    3)Την αλλη ζητας ζεμπρακια
    Για ονομα του θεου αποφασισε τι πραγματικα θες ή μαλλον τι μπορεις με το χαρτζιλικι σου να συντηρεις?
    Επειδη εχεις πρηξει τον κοσμο ολο και εχεις καταντησει κουραστικος δε νομιζω να βρεθει καποιος που θα σε εμπιστευτει ακομα και καρακαξα
    Γιαυτο σου προτινω το εξις:
    1)πηγαινε σε ενα πετ δωσε την καναρα σου και ζητα να σου δωσουν ενα αρσενικο που θα κελαιδαει και θα σε ευχαριστει και ξεχνα τα ζευγαρωματα δε τα σηκωνει το χαρτζιλικι σου
    ή
    2)Πηγαινε σε ενα πετ δωσε την καναρα σου και παρε ενα ζευγαρακι παπαγαλακια εκεινα τα μικρα τα πολυχρωμα.Ειναι φτηνα και δε χρειζεται να δωσεις ολο το χαρτζιλικακι σου για να τα συντηρεις

13. georgio13

georgio13 PB New Member

να σασ παρακαλεσω κατι? μπορειτε να αφηνετε σχολια μου να σχετιζονται με το θεμα??? ε? αντε για τι καταντα εκνευριστικο. και δεν θελω αλλεσ λυσεισ. ξερω εγω αρκετεσ.

14. voutsigoutsi

voutsigoutsi PB New Member

Η ακόμα καλύτερα περίμενε λίγο καιρό ακόμη να μεγαλώσεις.
    Προς το παρόν άσε τους γονείς σου ν αναλάβουν την τύχη του καναρινιού σας.

15. georgio13

georgio13 PB New Member

δεν ειμαι δα και νινι. ειμαι 14 ετων. δεν ειμαι κατω τον 10. λυσα κακια.

16. kwnstantina

kwnstantina PB New Member

Εγώ ένα πράγμα θα πω... Αν αγαπάς την κανάρα σου μην τη δώσεις σε πετ σοπ...

17. Georgina

Georgina PB Known Member PBCP Contributor

Δεν ειναι ο κατάλληλος χώρος για να σου κανω μαθηματα καλης συμπεριφοράς, αλλά θα μπορουσες τουλαχιστον να εισαι πιο ευγενικός με ανθρώπους που προσπαθουν να σε βοηθήσουν. Οι περισσότεροι απο εδω μεσα είναι ενηλικες ανθρωποι, οικογενειάρχες, καταξιωμενοι επαγγελματίες με παιδια στην ηλικια σου και δεν επιτρεπετε ενα 14χρονο να τους λεει "λυσσα κακια". Αν συνεχισεις να φερεσαι με τον ιδιο τρόπο , πολυ φοβαμαι πως κανεις δεν θα ανταποκριθεί πλέον στα μυνηματα σου.:)

18. georgio13

georgio13 PB New Member

ναι αλλα να σασ πω κι εγω κσπωσ εκνευριστηκα γιατι μου λετε πραγματα που ειναι ασχετα με το θεμα.:) για αυτο αντιδρω ετσι.

19. Stavros

Stavros PB Administrator Staff Member

Αρκετά βρε παιδιά με αυτήν την κανάρα. Δε θα κάνουμε και δεύτερο γύρο.

Μοιραστείτε

Κατάσταση Θέματος:
Κλειστό.
Φόρτωση...