Ζητώ να μου χαρίσουν Ζητείται Θηλυκό Cockatiel

Συζήτηση με θέμα Ζητείται Θηλυκό Cockatiel, που ξεκίνησε από Sunny, στο Forum 'Αγορά - Ζήτηση - Διάθεση Πουλιών Εξοπλισμού' του PetBirds, 6 Μαϊ 2015.

1. Sunny

Sunny PB New Member

Ζητείται θηλυκό Cockatiel για να κάνει παρέα στο αγοράκι μου και αν τα καταφερουν να γινουν και ζευγαρι.

2. maria p

maria p PB Supporter PBCP Contributor

Θες να το αγοράσεις Δάμη; Θα τα καταφέρουν, γιατί όχι; :)

3. Sunny

Sunny PB New Member

δεν με πειραζει να το αγορασω, αλλα αν μου το χαριζαν θα ηταν καλυτερα (για ευνόητους λογους). Τωρα το αν θα γινουν ζευγαρι... το ελπιζω γιατι μπορει να μην γουσταρονται βρε παιδι μου. Αλλα ειμαι αισιοδοξη.

4. Sunny

Sunny PB New Member

το αγορακι μου τα εχει παιξει παιδια απο την ωρα που εδωσα την παρεα του. να παω σε ενα πετ σοπ να παρω ενα κοριτσακι? να περιμενω?

5. maria p

Ναι να περιμένεις. Κατ' αρχήν και στο petshop να πας, ιδιαίτερα από εκεί, πρέπει να κρατήσεις 40 μέρες καραντίνα.

6. misalouris

misalouris PB Moderator Staff Member

Αν σκεφτείς πως χρειάζεται και 40 ημέρες καραντίνα ίσως φρενάρεις την επιθυμία σου...

7. Sunny

Sunny PB New Member

στο πετ σοπ που πηγαινω μολισ παιρνουν τα νεα πουλια κανουν πρωτα καραντινα. πρεπει να ξανακανω.?

8. maria p

Αδύνατον, τι κάνουν; Τα βάζουν ένα-ένα σε ξεχωριστό δωμάτιο και τα παρακολουθούν;

9. misalouris

Ούτε ως αστείο δεν υπάρχει αυτή η εκδοχή...

10. Sunny

Sunny PB New Member

οχι. δεν τα παιρνουν ολα μαζι. το καθε ενα ξεχωριστα περναει απο καραντινα και μετα μπαινει μαζι με τα υπολοιπα. ειναι γνωστοι μου.

11. misalouris

Ίσως από τους λίγους για να μην πω.... οι μοναδικοί στην Ελλάδα....

12. Sunny

Sunny PB New Member

ο μικρος μου τσιριζε ολη μερα και ετσι αναγκαστηκα να του βαλω ενα καθρεφτακι. ξερω δεν ειναι και οτι καλυτερο αλλα δεν γινοταν αλλιως. θα με πεταξουν εξω απ το σπιτι και εμενα και αυτο το καημενο.

ΥΣ: Προσπαθει να ζευγαρωσει με το καθρεφτακι.

13. misalouris

Αναμενόμενη η αντίδραση....

14. alicedros

alicedros PB Supporter

Γι αυτό το λόγο νομίζω ίσως πρέπει να του το βγάλεις.. Δε χρειάζεται το καθρεφτάκι. :)

15. Sunny

Sunny PB New Member

δεν εχω αλλη επιλογη προς το παρον γιατι φωναζει πολυ και δε μενω μονη μου.

Μοιραστείτε

Φόρτωση...